Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

2015 рік може увійти в історію як найтяжчий для виноградарів

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com vinograd1 2015 > Серпень > 21 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

В Україні розпочинається період збору урожаю винограду. Це завжди надскладний період, а зважаючи на економічну ситуацію в країні, 2015 рік може увійти в історію як найтяжчий.

Про це розповів директор асоціації «Виноградарі та винороби України» Сергій Михайлечко.

«Виноградарські господарства мусять акумулювати весь фінансовий ресурс. На жаль, більшість з них сьогодні працюють на межі рентабельності», — сказав він.

Крім того, виноградарі зіткнулись з проблеми, характерні і для інших аграріїв, це і дорожнеча кредитного ресурсу, і відсутність обігових коштів, і проблеми з якістю врожаю.

«Виноградарство та виноробство має найдовший період окупності продукції, а тому аграрії не можуть при необхідності вилучити обігові кошти, а потім швидко їх повернути», — коментує Михайлечко.

Виноградарство — це дуже витратна справа. Власне через це всі успішні виноробні країни, формували систему державної фінансової підтримки виноградарства. Вартість одного гектару винограднику у доларовому еквіваленті сьогодні становить — від 15 тис. доларів.

«До девальвації національної валюти розрахунок вартості одного га винограднику в середньому виглядав наступним чином: від 80 тис. грн — закладка і догляд за виноградником протягом 5 років до вступу в фазу промислового плодоношення (урожай можна використовувати у виробництві вина). Включає витрати на саджанці, шпалеру, робочу силу, задіяну у польових роботах, пальне і т.д. А від 15 тис. грн щороку коштує догляд за виноградником, що вступив у фазу промислового плодоношення», — пояснив він.

За його словами, у зв’язку з девальвацією всі витрати у гривневому еквіваленті значно зросли: від 40% до 200%.

«Наведу приклад, ріст ціни на добриво (селітра) у березні 2015 року, порівнюючи з березнем 2014 року склав 196%. Ще приклад, пальне — за аналогічний період виросло в ціні 106%. Що стосується районування сортів, то в Україні така практика відсутня. Винороби мають право вирощувати всі сорти, внесені до “Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні”», — повідомив Михайлечко в інтерв’ю agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика