Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

70% посівів підійдуть до перезимівлі в хорошому стані

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com озимь 2014 > Листопад > 20 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Озимі мають всі шанси пережити зиму без суттєвих втрат.

За класичною агрометеорологією, перезимівля рослин на стадії сходів — це завжди досить великий ризик. Найкраще зимують рослини, що знаходяться в стадії кущення, коли вже утворено 3-5 стебел. Проте цього року строки сівби дещо здвинулися.

Про це повідомила начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.

«В цьому випадку вони вже стійкі і досить непогано переносять вплив низьких температур. І тут знову слід говорити про перенесення строків сівби озимих на все більш пізні в останні роки. Якщо для західних областей України, де зими досить м’які і практично завжди формується непоганий сніговий покрив, це не настільки критично, то в центрі, на півночі і північному сході подовження строків сівби може привести до більш серйозних наслідків», — зауважила метеоролог.

За її словами, до початку грудня метеостанції завершать обстеження посівів по всій території України, і тоді у них вже буде кількісна оцінка того, в якій фазі і в якому стані озимі входять в зиму.

«Але, на мою думку, відсотків 70 посівів підійдуть до перезимівлі в хорошому стані. Взагалі-то, я ставлюся до настільки довгострокових прогнозів з певною часткою гумору. Ніхто в світі зараз не скаже абсолютно точно, якою буде майбутня зима. Ми можемо говорити лише про тенденції, а вони такі, що в останні роки на планеті в цілому, в Північній півкулі і в Україні зокрема, триває процес глобального потепління, який, перш за все, виявляється в зимовий період, коли середні температури повітря постійно вище норми. Але це не скасовує короткочасних (близько 1-2 тижнів, іноді це місяць-півтора) періодів дуже холодної погоди. І тоді доля посівів визначається наявністю або відсутністю снігового покриву і його висотою обов’язково», — пояснює Адаменко.

Вона наголошує на тому, що навіть якщо припустити зниження температури до 35-40°С морозу, то при наявності 20-25 см снігового покриву рослини прекрасно перезимують. Але це гіпотетична ситуація, швидше нас чекає стандартна для останнього часу українська зима з температурами вище норми і достатньою кількістю снігу, яке компенсує дефіцит опадів нинішньої осені і створить хороші передумови для майбутнього врожаю, пише agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика