Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Аграрії сплатили до бюджету України мільярд гривень ПДВ

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com Налоги-2 2016 > Травень > 31 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

У результаті впровадження нової схеми адміністрування спецрежиму ПДВ для аграріїв за січень-березень 2016 року обсяг надходжень до державного бюджету України склав 1 млрд грн.

Про результати впровадження нового механізму адміністрування спецрежиму ПДВ розповів глава департаменту ДФС з податків для юридичних осіб Олексій Лишенко, інформує lbc.com.ua.

За його словами, за I квартал 2016 року сільгоспвиробниками задекларовані податкові зобов’язання на 1,7 млрд грн. Із зазначеної суми 1 млрд грн надійшов до державного бюджету, 700 залишилися млн були перераховані на спеціальні рахунки.

Всього за вказаний період на спецрахунках аграріїв було акумульовано 4,5 млрд грн.

Зменшення обсягу коштів, що перераховуються в ГФС пов’язують зі скороченням поставок сільськогосподарської продукції — компаніям невигідно використовувати «спецрежимників» для мінімізації податкових зобов’язань, оскільки 85% суми ПДВ зараз надходить до бюджету.

Остаточний аналіз фіскальної ефективності нововведень ДФС спільно з експертами планує провести в кінці 2016 року.

Директор профільного департаменту також констатував поступове скорочення числа звернень аграріїв з питань адміністрування ПДВ. Частково необхідність в роз’яснювальній роботі пропала за рахунок проведення в областях семінарів ДФС з нової моделі оподаткування.

Нагадаємо, що протягом перехідного періоду, якому передує повне скасування спецрежиму ПДВ, виробникам молока і м’яса ВРХ повертається 80% ПДВ, тоді як представники агросектору, що працюють з технічними та зерновими культурами, отримують в своє розпорядження 15% податку. Для всіх інших аграріїв співвідношення становитиме 1:1.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика