Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Аграрний комітет підтримав законопроект щодо відумерлої спадщини

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com 2955f214f20c5 2015 > Жовтень > 07 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин на черговому засіданні 6 жовтня 2015 підтримав законопроект № 3006 від 01.09.2015 р «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли» .

Про це повідомляє народний депутат Олег Кулініч, член депутатської групи «Партія Відродження».

Основна мета законопроекту № 3 006 – оптимізація процедури виявлення нерухомого майна у складі спадщини, яка може бути визнана судом відумерлою і збільшення матеріальної бази місцевого самоврядування більш ніж на 1 млрд грн щорічно.

Представляючи законопроект, один з його авторів, народний депутат Олег Кулініч зазначив: «Значна частина власників земельних паїв, на жаль, вже померли, не залишивши спадкоємців. За законом, якщо спадкоємців немає, спадщину за рішенням суду переходить у комунальну власність. Але цей процес іде в країні дуже повільно. Скільки таких земель в Україні, не знає ніхто. Називаються різні цифри – від 1 до 3 мільйонів гектарів. Що конкретно пропонується?

«Зараз, якщо земельна ділянка розташована, наприклад, у Зінькові, а її власник жив і помер у Києві, то, за відсутності спадкоємців, ділянка переходить Києву. Але, по-перше, Київська міська рада про це не знає. Крім того, давайте подумаємо, кому ця ділянка більш потрібен – територіальній громаді Зінькова чи Києва? Очевидно, все ж, Зінькова. Земля повинна служити інтересам людей, що проживають в даній місцевості. Тому законопроект передбачає передачу відумерлої спадщини у власність територіальній громаді за місцем знаходження нерухомого майна », – пояснив Кулинич.
Також буде надано право звертатися до суду не тільки місцевим радам, але і кредиторам померлого, а також власникам та користувачам суміжних ділянок. Саме на них негативно відбивається те, що земельна ділянка роками не може знайти свого власника. При цьому земля в результаті все одно перейде в комунальну власність.

«Суттєвою проблемою місцевих рад є те, що вони часто просто не знають про відумерлою спадщину. І це при тому, що сьогодні інформація про нерухомість є в електронних системах. Тому ми пропонуємо, щоб через рік після смерті необхідна інформація автоматично запитувалася через Спадкового реєстру в Реєстрі прав та земельний кадастр і надходила в відповідний орган місцевого самоврядування »- підсумував народний депутат.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика