Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Банани в Україні не дешевшають

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com bananas 2015 > Квітень > 02 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

У той час, як на ряд тропічних фруктів ціни знижуються, банани не потрапляють під цю тенденцію і навіть дорожчають.

Аналітики пояснюють це надходженням невеликих партій за вищою ціною, учасники ж ринку говорять про те, що продукт завозиться під конкретного споживача. Тому імпортер має змогу не знижувати ціни на ринку.

За спостереженнями Одеського порту, обсяги імпорту бананів впали у 5 разів.

«На сьогодні по імпортній продукції відчутний спад. Зокрема по бананах обсяги ввезення через порти скоротилися у 5 разів. Єдине, чому ціни на них в Україні не падають, пов’язано із тим, що імпортери почали завозити їх украй малими партіями із розрахунку на конкретного споживача. Без ризику створити надлишок продукції на ринку. Саме це і дозволило зафіксувати ціни на нинішньому рівні. Крім того, додатковим і негативним чинником у формуванні ціни на імпорт стало додаткове імпортне мито, яке лягло ще однією порцією навантаження на кишені кінцевого споживача», — пояснюють в адміністрації порту.

За даними Державної фіскальної служби України, за 2 місяці 2015 року обсяг імпорту бананів та плантайнів становить 28,4 тис тонн. У порівнянні із цим же періодом роком раніше, за даними Державної служби статисти України, поставки бананів та плантайнів склали 48,5 тисяч тонн, тобто на 41,4% більше.

Головним постачальником бананів в Україну, як і раніше, залишається Еквадор: за минулий рік частка еквадорських бананів на ринку становила 92,04%. За два перші місяці поточного року — 95,15%, за даними agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика