Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Винайдено формулу, яка покращує родючість ґрунту

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com seed 2014 > Вересень > 22 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

Лише на повноцінному ґрунті, з достатнім вмістом гумусу, азоту,фосфору, калію та інших елементів живлення рослин можна отримати високий якісний урожай.

Готуючи ґрунт до майбутнього урожаю, дуже важливо зберегти рослинні рештки, а не спалити, як це роблять деякі господарства. Під час спалювання на поверхні родючого шару ґрунту температура піднімається вище 300 °С. Ґрунт прогрівається на глибину до 5-10 см, внаслідок чого знищуються ґрунтові мікроорганізми, які забезпечують життя рослинам. Саме рослинні рештки – стерня, солома тощо є незамінним матеріалом для ґрунтоутворення з накопиченням гумусу, необхідних поживних речовин для живлення рослин та ґрунтових мікроорганізмів. Адже мікрофлора ґрунту відіграє важливу роль у формуванні його, як живої системи.

Ґрунт за сприятливих умов може стати гарним середовищем для розвитку різноманітних груп бактерій, грибів, які здатні продукувати ферменти, що руйнують лігнін, целюлозу, клітковину, білки рослинних решток, переводять складні сполуки у прості форми, доступні для рослин. Але при інтенсивному землеробстві з застосуванням підвищеної кількості хімічних речовин, інтенсивному механізованому обробітку ґрунту гине значна кількість корисних мікроорганізмів. Через низьку чисельність специфічної корисної мікрофлори в ґрунті процес розкладання рослинних решток уповільнюється, разом з тим прискорюється розвиток фітопатогенної мікрофлори – збудників різних хвороб.

В останні роки зміна кліматичних умов (тривала посуха, різкі температурні перепади) ускладнила вирощування сільськогосподарських культур. Тому не випадково на допомогу аграріям прийшли біопрепарати, до складу яких і входять живі мікроорганізми. Це вітчизняний Біодеструктор стерні зі специфічним складом мікроорганізмів – антагоністів патогенних грибів та бактерій, калій- та фосформобілізуючих грунтових бактерій, інших корисних мікроорганізмів та продуктів їх життєдіяльності (вітамінів, амінокислот, біофунгіцидів, фітогормонів тощо). Він успішно використовується аграріями для обробки рослинних решток після збирання урожаю різних с/г культур.

Підсумовуючи багаторічні результати використання Біодеструктора стерні, а також враховуючи можливі складні погодні умови, обумовлені тривалим дефіцитом вологи, фахівці «БТУ-Центр» розробили новітній біодеструктор Екостерн для прискореного розкладання рослинних решток, в тому числі тих, які важко піддаються розкладанню, а саме: кукурудзи та соняшника.

 

 

4

Екостерн має збільшену концентрацію основної діючої речовини – корисних мікроорганізмів. Також, завдяки направленій селекції та удосконаленій технології виготовлення препарату, корисні мікроорганізми, що входять до його складу, мають більшу активність, швидкість розмноження, стійкість до коливань температур, опромінення тощо.

Саме тому використання Екостерну забезпечує швидке заселення рослинних решток активною корисною мікрофлорою та пригнічення розвитку фітопатогенної мікрофлори за рахунок субстратної конкуренції та продукції антибіотичних речовин селекційними штамами. Під час життєдіяльності мікроорганізмів Екостерну підсилюється їх ферментативна активність, що й обумовлює покращення процесу розкладання решток. Екостерн працює при температурі плюс 3 °С в ґрунті. Навіть пізні строки обробки пожнивних решток будуть ефективні.

Стійкість Екостерну до несприятливих кліматичних умов забезпечується властивістю мікроорганізмів утворювати спори або продукувати капсульні полісахариди, які не тільки захищають клітини бактерій та мікроміцетів від висихання, перегріву, охолодження але й сприяють утриманню вологи та покращенню процесу деструкції.

Застосування Екостерну має комплексну та пролонговану дію, бо не тільки забезпечує захист від хвороб, правильно скероване розкладання решток, але й активізацію біологічного чинника грунту. А це сприяє покращенню процесу живлення, розвитку рослин та їх урожайності. І буде мати гарантований економічний ефект.

Приведемо декілька прикладів практичного застосування біодеструктора Екостерн у господарствах України.

Ефективність застосування біодеструктора Екостерн при вирощуванні с/г культур (2012 -2013 рр.)

11

Підприємство ПП «БТУ-Центр» – виробник біодеструктора Екостерн, постійно отримує позитивні відгуки щодо ефективності Екостерну.Осіння обробка післяжнивних решток кукурудзи і навіть весняне внесення біодеструктора Екостерн в грунт підтвердили його ефективну дію.

Наприклад, в господарствах Вінницької обл. Калинівського району ТОВ «Турбів-Агро» і СВК «Колос» застосовували Екостерн (1,0 л/га) +10 кг/га азотних добрив для обробки післяжнивних решток кукурудзи. Ґрунт передискували з наступною оранкою. Навесні побачили, що рослинні залишки на оброблених полях не заважали роботі грунтообробної техніки (культиватори, сівалки), оскільки Екостерн ефективно спрацював.

Дію біодеструктора Екостерн вивчали на пожнивних рештках кукурудзи у ТОВ «Промінь Поділля» Хмельницької обл. Рештки кукурудзи обробляли біодеструктором Екостерн (1,0 л/га) з КАСом (10,0 л/га) і окремо лише КАСом (100 л/га). Результати обробки решток з Екостерном були вже видно через три тижні.

Очевидна дія Екостерну на оброблених пожнивних рештках соняшнику в ДП «Запоріжжя-Агро». Результати показані на фото.

До обробітку ґрунту

Після обробітку грунту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таким чином, позитивний вплив біодеструктора на ефективне розкладання рослинних залишків очевидний. Висока концентрація агрономічно-цінних мікроорганізмів-деструкторів та антагоністів-патогенів, що входять до складу біопрепарату, забезпечує прискорений розвиток цього цінного процесу, пригнічує розвиток фітопатогенних грибів, сприяє активізації ростових процесів, покращує фітосанітарний стан грунту та відновлює його родючість.

Олександр Ростоцький, головний агроном

Компанії «БТУ-Центр»

Відділ реалізації: +38 (044) 594-38-83, 594-38-84,

+38 (096) 155-89-89,

+38 (066) 155-98-89

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика