Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Через природну стихію в Запорізькій області поліг врожай соняшника та кукурудзи

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com b003984c421d 2014 > Вересень > 29 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

У рамках позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій проаналізовано збитки, які нанесла минулого тижня негода сільськогосподарським підприємствам та фермерським господарства регіону.

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Ясинецький повідомив, що за два дні на більшості територій випало опадів у 2-3 рази більше від місячної норми, а в деяких районах опади взагалі у п’ять разів перевищили місячну норму. В результаті природної стихії незібраний врожай соняшника та кукурудзи поліг. Вітром знищені багаторічні насадження плодових дерев та виноградників, зірвано покрівлі виробничих будівель ферм, зерносховищ, майстерень, ангарів тощо.

Приміром, у Василівському районі соняшник повалений на площі 750 га, у Запорізькому – на 420 га, Мелітопольському – на 800 га.

У Михайлівському фермерському господарстві «Таврія Скіф» пошкоджено насадження молодого саду на площі близько 100 га, серйозно пошкоджена теплиця. За попередніми підрахунками збитки тільки в цьому господарстві становлять 12 млн. грн.

– За попередніми підрахунками сільгосптоваровиробники 13 районів за час негоди зазнали збитків на загальну суму понад 30 мільйонів гривень. Найбільше постраждали господарства Михайлівського, Бердянського, Якимівського та Пологівського районів, – конкретизував Олександр Ясинецький.

При цьому посадовець додав, що робота щодо документального оформлення збитків, завданих негодою, в сільгосппідприємствах триває.

Наразі аграрії почали проводити відновлювальні роботи у виробничих приміщеннях за свій рахунок.

Підбиваючи підсумки, перший заступник голови ОДА Григорій Самардак відзначив, що першочергове завдання – узагальнити та конкретизувати остаточну суму збитків, підготувати документи на компенсацію та опрацювати це питання з профільним Міністерством. Також він доручив зв’язатися з колегами із сусідніх регіонів та з’ясувати, які наслідки негоди там, а також звірити плани щодо вирішення спільних проблемних питань, повідомило Управління у справах преси та інформації ЗОДА.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика