Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Через жовтневі морози зменшився урожай пізньої капусти

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com 1331292224_belokochannaya-kapusta 2014 > Жовтень > 31 Агро-новини; , , , , .
Постійна адреса.

Навіть попри щедрий врожай пізньої капусти на початку сезону, багатьом аграріям доведеться рахувати втрати.

Нещадні морози, що прокотилися більшою частиною України, практично не лишили шансу врожаям пізньої капусти, що ще не були зібрані на полях. Як пояснюють агросиноптики, при зниженні до -6 морозу, капуста переживає «холодний шок», після якого зібрати якісний урожай цієї культури просто неможливо.

«Морози прокотилися майже всією територією країни, — говорить начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко. — Зокрема у Чернігівській, Сумській, Харківській та Луганській областях температура опускалася до -10—-14 градусів нижче нуля, І, що найгірше, ці температури не були короткотривалими. Тож у капусти, яку ще не встигли на той момент зібрати аграрії, практично не було шансів не пошкодитися. Адже у період вистигання пізні сорти білокачанної здатні витримувати до -6, при нижчих температурах культура просто переживає «холодний шок» та гине».

Єдиним регіоном України, який безперешкодно зможе продовжити згідно плану сезон збирання пізньої капусти, стане південь.

«Щодо південних регіонів України, то на Миколаївщині, Херсонщині, Одещині, та Запоріжжі стовпчик термометра, на щастя, не опускався нижче 5 градусів, тож аграрії цих областей матимуть змогу зібрати вирощений урожай пізньої капусти».

Зі слів аграріїв півдня, то примхи погоди дійсно не внесли корективи у їх плани і на сьогодні, як і планувалося, активно триває збір капусти білокачанної пізніх сортів, повідомляє agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика