Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Чим загрожує Україні африканська чума свиней

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com svini 2015 > Серпень > 06 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Якщо через епідемію АЧС Україну виключать з реєстру експортерів зерна — наслідки будуть катастрофічними.

«Для України це на рівні катастрофи. Оскільки саме надходження від експорту зерна не дають економіці повністю впасти. В нас цього року очікується знову рекордний врожай, тому надлишки зерна, якщо вони не будуть вивезені почнуть шалено тиснути на ціни внутрішнього ринку і це призведе до стрімкого падіння сектору. Витрати аграрії вже в цьому сезоні понесли, тепер для них головною є ціна кінцевого продукту, а отже необхідність експорту», — прокоментувала ситуацію з можливими наслідками АЧС в Україні, керівник аналітичного департаменту «Консалтингової компанії «ААА» Марія Колесник.

Як повідомлялося раніше, у разі відмови від українського експортного зерна Україна втратить близько 5 млрд доларів експортної виручки. Згідно планів Мінагрополітики, Україна експортує цього року ще 10,3 млн т пшениці, 2,9 млн т ячменю і 16 млн т кукурудзи.

28 липня на свинокомплексі «Калита» в Київській області було виявлено вірус АЧС, через який тепер необхідно знищити понад 60 тис. свиней. Загалом з 2012 року в Україні зареєстровано 32 випадки АЧС (16 — домашні свині, 16 — дикі кабани), нагадує agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика