Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Депутати проголосували в першому читанні за мораторій на перевірку бізнесу

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com e2a0361bad9f28092887aedfd75fdbf8 2015 > Листопад > 13 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Верховна рада підтримала у першому читанні законопроект щодо впровадження обмеження на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) до 30 червня 2016.

Про це йдеться на офіційному сайті ВР.

Згідно із пояснювальною запискою, крім мораторію на перевірку бізнесу, запроваджуються обмеження на позапланову перевірку, яка може бути проведена тільки на підставі обґрунтованого звернення фізособи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав.

Передбачається залишити також можливість проведення органами держнагляду (контролю) позапланових перевірок з дозволу Кабміну; за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу держнагляду про здійснення заходу держнагляду за його бажанням;  за рішенням суду.

Під дію мораторію не підпадають:

– органи, діяльність яких значно не впливає на малий та середній бізнес;

– органи, порядок перевірок яких вже був реформований окремим Законом;

– органи, які пройшли внутрішнє реформування.

Нагадаймо, 1,5 роки тому уряд ухвалив рішення заборонити проведення перевірок протягом ІІ півріччя 2014. Пізніше Кабмін продовжив дію мораторію для всіх підприємств до 30 червня 2015. Перевірки здійснювались винятково за наявності урядового дозволу, за заявкою суб’єкта господарювання, згідно з рішенням суду або згідно вимог Кримінального процесуального кодексу України.

У той же час мораторій на перевірки було встановлено до кінця 2016 року, але для підприємців з обсягом доходу до 20 млн грн за попередній календарний рік.

За даними Державної регуляторної служби України, під час мораторію кількість планових перевірок скоротилася в 72 рази, а позапланових — у 2 рази в порівнянні періодів, коли мораторій не діяв (січень-червень 2014).

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика