Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Держава повинна компенсувати ставку по кредитах для дрібних і середніх аграріїв

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com кредиты 2015 > Січень > 13 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Компенсація з бюджету ставки по банківських кредитах для дрібних і середніх сільгоспвиробників була б найбільш ефективною формою державної підтримки аграріїв в 2015 році.

Таку думку в коментарі журналістам виразив заступник міністра аграрної політики і продовольства Володимир Лапа.

«Ми дивимося на коаліційну угоду, в якій передбачена програма пільгового кредитування дрібних і середніх сільгоспвиробників. Якщо держава таки знайде гроші, то потрібно було б в першу чергу профінансувати цю програму», – сказав В. Лапа.

При цьому він виразив надію на те, що при перегляді держбюджету, запланованому на лютий, позиція Мінагропроду з цього питання буде врахована.

Крім того, за словами В. Лапи, Мінагропрод виступає за погашення державою боргів перед аграріями по програмах підтримки, яка реалізовувалися в попередні роки.

«Були пропозиції Міністерства аграрної політики, які подавалися в бюджетний комітет у частині фінансування заборгованості держави перед суб’єктами господарювання по програмах підтримки виноградарства, тваринництва. Хотілося б, щоб держава закрила старі борги», – сказав він.

Заступник міністра також повідомив, що в міністерстві планується проведення аудиту програм бюджетної підтримки сільського господарства, що діяли раніше, для того, щоб визначити, які з них були найбільш ефективними.

Раніше прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував розглянути можливість введення в Україні практики бюджетної компенсації половини процентних платежів по кредитах для агроідприємств. Його пропозиція не знайшла відображення в державному бюджеті на 2015 рік, який також не передбачає фінансування програм підтримки АПК. Всього на фінансування Міністерства аграрної політики з бюджету планується виділити 3,092 млрд грн., нагадує agropravda.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика