Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Дощі оминатимуть Запорізьку область найближчим часом

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com traktor-1 2015 > Вересень > 30 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

У літку зливи заважали збиранню врожаю, зараз відсутність дощів не сприяє сівбі озимих, адже вологість ґрунту є недостатньою. Проте чекати сприятливих погодних умов аграріям найближчим часом не слід. Про це під час всеукраїнської селекторної наради з питань АПК повідомила начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко. З 1 до 6 жовтня на переважній частині країни зберігатиметься суха та тепла погода, яку слід використовувати для збирання врожаю. Очікуються дощі протягом 7 – 9 жовтня, проте вони оминуть Запорізьку область. Температура повітря залишатиметься високою – 18-24 градуси.

Опади Гідрометцентр прогнозує лише на Покрову – в середині жовтня. Проте навіть листопад обіцяє бути теплим.

Незважаючи на несприятливі погодні умови, в Міністерстві аграрної політики та продовольства України закликали керівників департаментів облдержадміністрацій вжити заходів щодо забезпечення сівби озимих культур у визначені для цього терміни. Зокрема, обласним центрам наукового забезпечення агропромислового виробництва доручено надати фахові консультації щодо сівби в умовах недостатньої вологості ґрунту.

У свою чергу заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков повідомив, що в області триває сівба озимих культур. Зернових посіяно 248 тис. га або 38 % до прогнозу, ріпаку – 27,6 тис. га або 99 %. Кондиційним насіннєвим матеріалом зернових культур високих репродукцій область забезпечена на 109 %, насінням ріпаку – на 260 %. Також придбано 79 % від потреби мінеральних добрив і 100 % хімічних засобів захисту рослин.

Продовжується і збирання пізніх сільськогосподарських культур. Станом на 29 вересня в області скошено й обмолочено 8,2 тис. га кукурудзи на зерно або 20 % від збиральної площі, 500 га сорго або 23 %, 328 тис. га соняшника або 63 %, 4 тис. га сої або 34 %.

Загалом аграріями області на сьогодні намолочено 2 млн. 636 тис. тонн зернових і зернобобових культур нового врожаю.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика