Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Експерти не радять Україні відмовлятися від імпортного насіння овочів

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com sem_pac 2016 > Березень > 16 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Якщо ми будемо псведопатріотами, почнемо будувати бар’єри для імпорту насіння овочевих культур, то залишимося ні з чим.

Таку думку висловив овочівник з багаторічним досвідом Юрій Сологуб, директор компанії «Сакура-Юкрейн», пише «Інфоіндустрія».

На українському ринку насіння овочевих культур переважає імпортна продукція. Українська селекція в галузі овочівництва відстає від світового досвіду. Відмовившись сьогодні від імпортного насіння, Україна залишиться без овочів. Наздогнати передові зарубіжні технології в цьому сегменті вже практично неможливо.

«Ми не повинні ставити бар’єри для імпортного насіння овочів. Світова селекція овочевих культур, на жаль, давно випередила українську. Якщо ми будемо псведопатріотами, почнемо будувати бар’єри для імпорту насіння овочевих культур, то залишимося ні з чим.

Ще з часів СРСР в Україні виводили сорт і районували по всій країні. Європа працює не так. Вивели в одній теплиці і адаптували в конкретному невеликому регіоні — і запускають у виробництво, а через 3-5 років на заміну вже приходить новий більш продуктивний гібрид.

А зараз в Україні, щоб зареєструвати новий сорт або гібрид необхідно 3 роки, тобто на 4-й, в кращому випадку, ми тільки починаємо його продавати, коли в Європі працюють вже з новим продуктом», — наголосив експерт.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика