Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Імпорт яблук в Україну обвалився до 10-річного мінімуму

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com 2016 > Липень > 14 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

original-1310117890У сезоні-2015/16 Україна імпортувала найменший обсяг яблук мінімум за останні 10 років.

Згідно з даними митної статистики, українські компанії з липня 2015 по червень 2016 закупили на зовнішньому ринку 24,6 тис. тонн яблука, в той час як за той же період 2014-15 років обсяг імпорту був мінімум в 3 рази більше.

Таке істотне скорочення обсягів поставок яблука на український ринок галузеві експерти пов’язують з девальвацією гривні, через що імпортна продукція в Україні помітно подорожчала.  У той же час на ринку присутні досить великі обсяги місцевого яблука.

Зазначають, що основним постачальником яблука в Україні в сезоні 2015/16 традиційно виступила Польща, на частку якої припало 85% імпорту.

Крім того, українські садівники у 2015 році зібрали один з найбільших урожаїв яблука за останні 6 років, однак при цьому обсяг експорту даної продукції в сезоні-2015/16 опустився до одного з найнижчих показників останнього десятиліття.

«Пов’язано це, в першу чергу, із забороною на поставки української плодоовочевої продукції в Росію, яка закуповувала переважну частку експортованого з України яблука. При цьому поставляти дану продукцію на російський ринок через Крим також не представлялося можливим. Як результат, українські садівники змушені були збувати наявні обсяги яблука на внутрішньому ринку», — інформують аналітики «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

До того ж, багато виробників яблук назвали сезон-2015/16 провальним, оскільки ціна на ці фрукти в країні опускалася до мінімальних показників за всю історію незалежності України.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика