Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Китайська CCEC може стати власником державних елеваторів в Україні

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com China-300x169 2015 > Вересень > 21 Агро-новини.
Постійна адреса.

Мінагрополітики вперше заявив про плани виставити на приватизацію найбільшого державного трейдера на ринку зерна Державну продовольчу компанію (ДПЗКУ).

Про це повідомляє «112 Україна».

Заява викликала щире здивування в експертів: компанія обтяжена виділеним під держгарантії півторамільярдним валютним кредитом Експортно-імпортного банку Китаю, частина якого вкрадена, а ще частина заблокована на рахунках в «Укрексімбанку». До того ж ДПЗКУ пов’язана зобов’язаннями з постачання зернових до Китаю до 2027 року. Умови поставок непрості для виконання. Пояснити, що могло підштовхнути зробити заяви про приватизацію ДПЗКУ, експерти не змогли. Власники жодної компанії в здоровому глузді не погодяться брати участь у приватизаційному конкурсі за компанію з такою «спадщиною», стверджують вони. Єдиними реальними претендентами можуть бути тільки китайці.

Про те, що наступного тижня Мінагрополітики подасть в Кабмін проект змін до постанови №271 «Про проведення прозорої та конкурентної приватизації в 2015 році» виданню розповів член робочої групи з приватизації держпідприємств Міністерства аграрної політики Олексій Зубрицький.

За його словами, розуміння необхідності приватизації ДПЗКУ прийшло недавно. До цього розглядалася розвиток компанії як державного оператора на ринку зернових. Позиція змінилася через усвідомлення того, що в такій формі власності ДПЗКУ буде неефективна, як і всі держкомпанії.

«Приватний зернотрейдер заробляє на експорті тонни зерна з України в середньому 30 дол. ДПЗКУ торік експортувала 3 млн тонн, але замість прибутку маємо 130 млн дол. вкрадених коштів», — говорить Зубрицький.

Крім цього, компанія гостро потребує коштів на модернізацію елеваторів. Зараз тільки 11 з 56 елеваторів є прибутковими.

У матеріалі також наголошується, що 6 грудня 2012 з Державним експортно-імпортним банком Китаю був укладений кредитний договір №BLA 201209 про виділення під держгарантії 3 млрд дол. Кредит виділявся під 5,5% річних. Перший транш 1,5 млрд дол. був переданий Україні відразу ж, а другий не отримана до цих пір. Призначенням першого траншу було поповнення оборотних коштів ДПЗКУ для виконання контракту з китайською національною корпорацією машинобудування та генеральних підрядів CCEC на поставку зернових в обсязі близько 5 млн тонн на рік. Контракт був укладений 24 жовтня 2012 на строк до 2027 року.

«Китайці, найімовірніше, можуть бути покупцями ДПЗКУ. У них найлогічніша позиція», — зазначив Олексій Зубрицький.

Також повідомляється, що немає нічого страшного в тому, що CCEC може виступити покупцем ДПЗКУ. Єдина проблема — це те, що, швидше за все, вона, як каже директор «Про Агро» Микола Верницький, захоче забрати компанію за безцінь, скориставшись її нинішніх непростих становищем, а не купити її за чесною ринковою ціною.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика