Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Кожен українець не доїдає третину від річної норми риби

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com риба 2015 > Липень > 24 Агро-новини; .
Постійна адреса.

Українці економлять на харчах, і риба не стала виключенням. Споживання риби на душу населення в Україні за 2014 рік склало 14,3 кг, тоді як рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров’я норма – не менше 19 кг риби на рік.

Сьогодні обсяг українського ринку не перевищує 660-710 тис. тонн риби, з яких більше 85% імпорт, але разом з тим, він мав би становити близько 900 тис. тонн.

Про це інтернет порталу Agravery.com. повідомили в Асоціації рибалок України.

Згідно повідомлення, світове рибне виробництво встановило новий світовий рекорд в 2014 році — його обсяг склав 166 млн тонн. У той же час в Україні за словами голови асоціації Олександра Чистякова ситуація відчутно інша. Проте не виключено, що за кілька років споживання зможе вирости у 10 разів.

«Якщо ми говоримо про “паперові” показники, то їх збільшити, якраз, дуже просто — вивівши з тіні неврахований вилов промисловців і показуючи реальні обсяги риби вирощеної в аквакультурі. Так само необхідно зробити “прозорим” ввезення в нашу країну імпортної продукції, яка сьогодні завозиться за “сірими” і “чорними” схемами». — говорить голова асоціації.

Збільшити ж фонд споживання риби в країні на його думку можливо, в першу чергу, за рахунок нарощування обсягів власного виробництва рибопродукції шляхом інтенсивного розвитку аква і морекультур — морського і прісноводного рибництва.

«За оцінками, вже в найближчі роки, при виконанні необхідних для цього умов ми можемо очікувати стрімке зростання обсягу виробництва товарної риби в індустріальній аквакультурі в 10 і більше разів. При цивілізованому, професійному підході до риборозведення, Україна не тільки може бути європейською житницею, але і рибницею», — наголосив він, цитує agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика