Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Мінагрополітики планує збільшити виробництво форелі до 10 тис. тонн на рік

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com 2016 > Липень > 15 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

nahlystovaya-lovlya-foreli-v-vesenniy-period_1Мінагрополітики має намір розвивати форелеводство й збільшити виробництво форелі протягом 5 років (до 2021 року) до 10 тис. тонн на рік.

Зокрема міністерство планує розробку програми розвитку форелеводства, мета якої — збільшити виробництво української форелі за 5 років до 10 тис. тонн.

«За даними Українського аквакультурного співтовариства, сьогодні в Україні виготовляються до 1,5 тонн форелі на рік», — зазначають у Мінагрополітики.

Відповідно до повідомлення, над локальними й глобальними проблемами форелеводства в Україні, а також над розробкою програми в липні починає роботу спеціально створена робоча група, у яку входять представники Держрибагентства, Інституту рибного господарства НААН, Львівського національного університету ветеринарної медицини й біотехнологій ім. Гжицького й Українського аквакультурного співтовариства, а очолить групу віце-президент співтовариства Олег Божик.

З його слів, у 2015 році Україна імпортувала 3,6 тис. тонн форелі з Норвегії, Данії, Чилі.

«Природні умови України, а саме наявність джерел з температурою води близько 10 градусів, яких багато на території Західної України, Черкаської, Чернігівської, Харківської областей дозволяють збільшити виробництво форелі в рази», — вважає експерт.

Він також зазначає, що у форелі один з найвищих показників рибопродуктивності на одиницю площі порівняно з іншими.

«Наприклад, з 1 га водної гладі ми одержимо лише 1,5 тонни коропа й 500 тонн форелі», —додав Божик.

У повідомленні також наводиться приклад Польщі, яка за 25 років збільшила виробництво з 140 тонн до 14 тис. тонн на рік, повністю забезпечуючи потреби внутрішнього ринку.

Серед проблем, які стримують розвиток напрямку, за даними Мінекономрозвитку визначаються такі: нормування дозвільних документів, залучення інвестицій, недостача фахівців, організація реалізації риби, дорогі корми й інші.

Перша зустріч робочої групи запланована на 2 серпня в приміщенні Держрибагентства.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика