Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Мінагропрод хоче скоротити кількість дозвільних процедур для аграріїв

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com павленко 2015 > Квітень > 29 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

У рамках нової аграрної політики планують також провести приватизацію близько 250 аграрних підприємств.

Міністерство аграрної політики і продовольства планує впродовж 3-4 місяців скасувати близько ста дозвільних документів для аграрного бізнесу, заявив міністр аграрної політики Олексій Павленко на Міжнародній конференції на підтримку України.

«Ми анонсуємо план скасувати близько ста сільськогосподарських дозволів», – сказав він.

Крім того, міністр повідомив про плани в рамках нової аграрної політики провести приватизацію близько 250 аграрних підприємств.

Павленко також сказав, що зараз проходять громадські обговорення проблеми мораторію на продаж землі. У зв’язку з цим міністерство веде підготовчі роботи для спрощення процесу скасування мораторію.

«Ми готуємося відкрити ринок землі. Земля повинна бути товаром», – заявив міністр.

Зокрема, разом зі Світовим банком міністерство працює над складанням земельного кадастру, який, за словами Павленка, готовий лише на 50%.

Мінагропрод має намір до липня 2015 року представити першу редакцію стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на період до 2020 року.

Згідно з документом, програма виконуватиметься у два етапи. На першому етапі (2016 рік) планується розробка і прийняття нових та внесення змін до чинних нормативно-правових актів з питань розвитку аграрного сектора. Під час другого етапу (2017-2020 роки) передбачається проведення аналізу виконання заходів першого етапу, їх коригування і подальше виконання заходів програми.

Наприкінці березня 2015 року президент України Петро Порошенко закликав політичні сили та громадськість до обговорення питання про створення ринку землі в Україні.

Запроваджений у 2002 році мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, згідно із Земельним кодексом України, діятиме до початку 2016 року, нагадує unian.ua.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика