Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Надвиробництво цукру загрожує зниженням площ під буряком

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com сахар 2014 > Грудень > 17 Агро-новини; , , , , .
Постійна адреса.

Національна асоціація виробників цукру «Укрцукор» прогнозує пропозицію цукру на українському ринку в 2014/2015 роках на рівні близько 2,4 млн т.

Про це розповів перший заступник генерального директора асоціації «Укрцукор» Петро Борисюк.

«Виробництво і перехідні запаси оцінюються майже в 2,4 млн т, і ми маємо практично дворічний запас цукру в країні. Якщо він залишиться в Україні, то я можу гарантувати, що навесні буде посіяне менше 200 тис. га під цукровим буряком», — сказав він.

За словами експерта, заводи вже виробили майже 2 млн т цукру, але ще 600-700 тис. т цукрового буряку повинно поступити на переробку. Зараз працюють 11 заводів, в січні працюватиме чотири, в лютому – один.

Петро Борисюк також відзначив, що вартість цукру в листопаді складала 7,1 грн./кг при собівартості 7,5 грн./кг.

«Якщо говорити про ціну, то при собівартості 7,5-9 грн. на один кілограм виробленого цукру в жовтні-листопаді цукрові заводи практично працювали собі в збиток. Ми сподіваємося, що із завершенням роботи цукрових заводів ціни на цукор зростатимуть. Нормальна ціна реалізації цукру сьогодні має бути в рамках 9,5 грн./кг», — уточнив він.

Експортний потенціал України Петро Борисюк оцінив в 300 тис. т цукру, при цьому уточнивши, що зараз активно ведуться переговори з Іраном, Іраком, Сирією, ОАЕ.

Він також повідомив, що через скорочення постачань цукру до Криму, Донецької і Луганської областей, його вжиток знизився і складає не 1,8 млн т, як в попередні роки, а десь 1,6 млн т, за інформацією latifundist.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика