Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Олексій Павленко підбив підсумки збирання урожаю ранніх зернових

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com збір зернових 2015 > Серпень > 20 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Українські аграрії успішно завершують збирання ранніх зернових і зернобобових та вже намолотили 36,7 млн тонн зерна.

Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на прес-конференції в урядовому прес-центрі.

Наразі урожай зібраний з площі 10,1 млн га, середня врожайність склала 36,2 ц/га.«Для порівняння у минулому році з площі 9,8 млн га ми намолотили 34,8 млн тонн зерна при урожайності 36,5 ц/га. Збиральні роботи майже завершено, загальний результат — намолотили більше ніж у минулому році на 2 млн тонн», — сказав Міністр.

Найбільший вал зерна намолотили хлібороби в Одеській (3 млн тонн), Дніпропетровській та Харківській (2,8 млн тонн), Запорізькій (2,6 млн тонн), Миколаївській та Херсонській (2,4 млн тонн), Вінницькій (2,3 млн тонн) областях. На підконтрольних Україні територіях Донеччини намолотили понад 1 млн тонн та понад 800 тис. тонн – на Луганщині.

Найвищої врожайності досягли аграрії Хмельницької (52,8 ц/га), Черкаської (49 ц/га), Київської та Тернопільської областей (46,5 ц/га). «Це досить серйозні цифри, які можна порівнювати і з результатами країн Східної Європи. Загалом вони практично на рівні показників рекордного минулого року», — зазначив Олексій Павленко.

У тому числі, пшениці намолочено 26,8 млн тонн на площі 6,8 млн га, ячменю — 8,5 млн тонн (2,8 млн га), жита — 365 тис. тонн (144 тис. га), ріпаку 1,7 млн тонн (674 тис. га). Продовжується збирання гречки (вже намолочено 25 тис. тонн), проса (66 тис. тонн) та сої (7 тис. тонн), інформує прес-служба Мінагрополітики.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика