Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Осінній посівній кампанії заважає посуха

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com засуха посев 2015 > Вересень > 10 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

На сьогодні посуха спостерігається у південних, південно-східних і східних областях України, що унеможливлює посів озимих зернових культур.

Про це повідомила головний агрометеоролог Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

«Довгоочікуванні дощі пройши, але нерівномірно. Кількість опадів, які випали за вихідні, на території західних, північних і центральних областей на сьогодні достатня для того, щоб розпочати сівбу озимих культур. Тим більше, що найближчі 3-4 дні ми очікуємо періодичні опади у цих областях», — сказала Адаменко.

При цьому, за словами експерта, залишаються посушливими схід і південь, південий схід. Там опадів було мало або майже не було, і там їх очікується значно менше, ніж на півночі і заході. Тетяна Адаменко зазначила, що згідно з середніми багаторічними строками, сівбу озимих розпочинають орієнтовно 12 вересня, яку треба завершити до 25 вересня.

«З огляду на таку ситуацію, на заході, півночі, в центральних областях вже можна сіяти. Що стосується східних і південних областей, то там сухо. Для півдня це ще не пізно. А що стосується Луганської та Харківської областей, то там вже строки підходять, а дощів ще малувато. Будемо сподіватися, що вони все ж таки будуть», — додала вона.

На уточнення журналіста, скільки на сьогодні посушливих полів в регіонах у відсотковому виражені, Адаменко відповіла, що посуха зберігається у південних, південно-східних і східних областях. Це у відсотковому виражені становить близько 40%.

Під урожай 2016 озимини передбачається посіяти на площі 7,4 млн га, що менше порівняно з минулим роком на 18%, нагадує agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика