Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

ПДВ аграріям будуть повертати автоматично

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com OLYMPUS DIGITAL CAMERA 2016 > Січень > 25 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

Аграріям вже почали повертати ПДВ із системи електронного адміністрування. Надалі цей процес буде автоматичним.

Про це йдеться в повідомленні Мінфіну.

Міністерство фінансів спільно з Державним казначейством та Державною фіскальною службою запровадили зміни у порядок казначейського обслуговування сільгоспвиробників, що дозволяє запровадити новий порядок оподаткування ПДВ для аграріїв.

«Для реалізації відповідної норми було ініційовано відкриття трьох додаткових рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ для сільгоспвиробників, що вже діють. Ці рахунки призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств у різних частках залежно від виду продукції», — йдеться в повідомленні.

Зокрема, з цією метою було доопрацьоване програмне забезпечення електронного адміністрування ПДВ-рахунків для виробників с/г продукції. Завдяки цьому, вже з 20 січня 2016 року був запущений механізм і станом на 21 січня Державна казначейська служба здійснила перерахування на спецрахунки сільскогосподарських підприємств всіх наявних коштів у сумі 4,7 млн грн, що надійшли на нові електронні ПДВ-рахунки сільгоспвиробників за період з 11 січня по 20 січня 2016.

Надалі ця процедура буде здійснюватись автоматично.

Довідка:

Наприкінці грудня Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу, що передбачають запровадження перехідного періоду до скасування спецрежиму ПДВ для аграріїв, за умовами якого збережено на 2016 рік непряму державну підтримку аграрного сектору економіки за рахунок спеціального режиму оподаткування ПДВ діяльності с/г підприємств.

Таким чином, відповідно до податкових нововведень, у 2016 році буде застосовуватись наступна система сплати ПДВ с/г підприємствами, на відміну від 2015 року, коли 100% ПДВ залишалося у платника:

для операцій із зерновими та технічними культурами (85% — сплата в бюджет/15% — на власні спецрахунки);
для операцій із продукцією тваринництва (велика рогата худоба та молоко) (20% — сплата в бюджет/80% — на власні спецрахунки);
для операцій з іншою с/г продукцією (50% — сплата в бюджет/50% — на власні спецрахунки).

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика