Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Підвищення мінімальної закупівельної ціни молока не вирішить проблем галузі

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com закупка 2015 > Липень > 21 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Чи можуть мінімальні закупівельні ціни на молоко 2 ґатунку, як це передбачено законопроектом №2089, прийнятим у першому читанні, врятувати галузь?

Це питання на своїй сторінці у «Фейсбук» підняв заступник міністра аграрної політики Володимир Лапа.

«Для початку декілька фактів: в ЄС молоко, еквівалентне за якістю нашому молоку 1-2 гатунку, взагалі заборонено приймати на харчову переробку. Крім того, в країнах Балтії ціни на якісне молоко становлять 22-25 євроцентів за кілограм, що на рівні із цінами на аналогічне молоко в Україні (клас екстра). Причина обвалу цін, до речі, схожа — історична орієнтація на ринок Росії, який зараз закритий», — повідомив він.

За словами заступника, ціни на молоко перевищать 4 грн/кг без ПДВ, якщо воно буде відповідати якісним характеристикам вищого ґатунку або ґатунку екстра.

«Наше завдання — допомогти зробити це. Інструмент — програма розвитку тваринництва, на фінансування якої в бюджеті поточного року передбачено 250 млн грн. Якщо розподіляти їх як дотації виробникам, проблему не вирішити (для компенсації різниці між собівартістю і ціною реалізації необхідно 4 млрд грн в рік). Єдиний варіант — стимулювати підвищення якості, товарності і власної переробки, щоб виробник (або кооператив) мав можливість отримати кінцеву ціну від споживача», — пише Лапа.

Також він звернувся до тих, хто має досвід таких проектів для того, щоб разом виписати порядок підтримки, передає agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика