Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Пільговий режим оподаткування за ПДВ, це єдина пільга, яка підтримувала наших аграріїв

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com PITpKnOPZSg 2015 > Грудень > 10 Агро-новини; , , , , , , , , .
Постійна адреса.

Сьогодні, 10 грудня, на сесії Запорізької обласної ради, депутат від партії «Наш Край» Сергій Кальцев, вніс на голосування звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України.

В зверненні говоритися про неприпустимість вступу в силу з 1 січня 2016 року законів та поправок до податкового кодексу України, які стосуються пільгового оподаткування сільгосп виробників, зокрема ліквідацію спец. режиму ПДВ, який дозволяв сільгосп виробникам, чий оборот менше 2 млн гривень на рік працювати за спрощеною системою.

Володимир Кальцев підкреслив, що в рамках угод Верховної Ради України, податкові пільги для аграріїв повинні триває як мінімум до 1 січня 2018 року, а їх скасування вдарить по їхніх конкурентно здібності, позначиться на якості і може призвести до повної ліквідації галузі.

Звернення прийняли з ініціативи депутата Запорізької обласної ради від партії «Наш край» Катерини Луценко.

Журналістам «Аграрного Бюлетеня» вдалося взяти коментар щодо внесень до податкового законодавства у Катерини Василівни:

 

«У період війни і розрухи, ніхто не робить глобальних змін у податкових законах, так, як і в законах які стосуються земельних питань. Сьогодні наш шановний уряд на чолі з паном Яценюком, міністром фінансів Яресько, досягли такого успіху в законодавчому полі, що готові напередодні нового року прийняти серйозний документ про зміну в податковому кодексі, одна з найважливіших частин якої безпосередньо впливне на долю аграріїв.

Є відміна пільгового режиму оподаткування за ПДВ, це єдина пільга, яка підтримувала наших аграріїв. Якщо у європейських аграріїв є компенсації, дотації в розмірі від 350 до 700 євро на гектар землі, то ПДВ, яке хочуть скасувати – це всього лише 30 євро на гектар ріллі. За рахунок ПДВ українські аграрії мали додаткові оборотні кошти, а також мали змогу свої основні засоби оновлювати, розширювати і вкладати в удосконалення аграрної справи. Так само, в цьому законі, хочуть прийняти ряд дрібних змін, які оподатковують складські приміщення, дрібні ферми.

Практично, нас кидають у безодню, у той момент, коли ми наполегливо йдемо в Європейський Союз і є колективна угода більшості не чіпати питання аграріїв до 2018 року, щоб зменшити стрес для сільського господарства, то пані Яресько, активно мусує цей закон, котрий вже пройшов через комітети. У своїх заявах ЗМІ, Яресько вказала, що з введенням законів, українським аграріям залишать 25% ПДВ, а 75% будуть діставатися державі.

На сьогоднішній день сільське господарство єдина галузь, яка не дивлячись на розруху і плачевний стан економіки в країні, тягне Україну вперед. Якщо уряд вчинить м’яко кажучи, не розумно, прийме ці злочинні закони щодо сільського господарства, то Україну відкине назад на 30 років, і ті світові ринки, які ми вже завоювали, а це перші місця по зерну, соняшниковій олії, ми віддамо своїм конкурентам.

Але сама велика біда, ми знаходимося в ситуації, коли по-старому жити не можна, а по-новому не дають можливості. Єдине, що дає жити селу – це середній і малий бізнес, якого стосуються зміни в законі, вони є бюджетно утворюючими, і тягнуть на собі всю соціальну сферу. Ці закони позбавлять село життя.

Сьогодні, наші аграрії, завдяки тому, що ми знаходимося в суворих кліматичних умовах, так як Південно-східні області – це регіони ризикованого землеробства, які отримую нормальний урожай раз на 5-7 років, а весь інший час, балансують між збитком і прибутком. Тому сьогоднішні кроки влади, на пряму вплинуть на продовольчу безпеку нашої країни.

Продовольча безпека повинна стояти на першому місці. Якщо йде загроза територіальній безпеки, можна підняти армію, можна знайти патріотів, які озброюватися і зможуть захистити країну. То на відновлення сільського господарства і продовольчої безпеки знадобитися 10-20 років. Ми добре пам’ятаємо, як реформа сільського господарства 2000-х років, відкинула галузь на 30 років назад, ми досі не можемо повернутися на рівень виробництва, який ми мали в 90-і роки.

Тому, як депутат я не могла залишити без уваги це питання. Спільним рішенням аграріїв всієї запорізької області, сьогодні на площу перед Обласний адміністрацією зібралося більше тисячі аграріїв з усіх районів. Ця акція не була підготовлена, це крик душі. Аграрії прийшли сказати ні – цьому законопроекту.

Всім аграріям сьогодні, залишається лише одне. Ми будемо відстоювати свої права мирним шляхом, але якщо ми не будемо почуті і пройде перше читання законопроекту, ми будемо перекривати центральні дороги, будемо приймати радикальні заходи, для того щоб нас почули в Києві, щоб нас почув Уряд, який не розуміє, що основна сила, яка приносить 37% валютних доходів у казну і тягне всю економіку стоїть на порозі ліквідації.»

 

Відзначимо, що за звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України депутати Запорізької обласної ради проголосували одноголосно.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика