Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Плодоовочевий кошик за тиждень подорожчав

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com 3325x2000_fruktyi-natyurmort-ovoschi 2015 > Серпень > 18 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

За попередній тиждень (з 8-го по 14-е серпня 2015) плодоовочевий індекс виріс, вперше за тривалий час, перервавши, таким чином, сезонну тенденцію падіння цін на овочі та фрукти в країні.

Це було обумовлено періодом міжсезоння, для якого характерні такі стрибки цін.

Про це повідомляє проект «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Тижнем раніше, за даними експертів, плодоовочева продукція подешевшала на 2,5%, після падіння майже на третину за червень.

«Закінчення збирання ранніх і середніх сортів деяких культур, при тому, що пізні сорти прибираються значно пізніше, часто призводить до зростання вартості плодоовочевої продукції в цей період. Правда, слід зазначити, що цього року міжсезоння настало приблизно на 7-10 днів пізніше звичайних строків, — говорить Тетяна Гетьман, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти». — На попередньому тижні найбільший вплив на зростання ціни спричинили огірки, що подорожчали на 27,3%, причиною чому було як зниження пропозиції, так і зростання експортного попиту на український огірок в Польщі».

Слід також зазначити, що борщовий набір подорожчав вперше за літній період. Зниження цін на моркву і буряк було не настільки істотним, щоб переломити зростання цін на цибулю і капусту. Подорожчала також і картопля, збирання пізніх сортів якої ще не почалася.

Тим часом фрукти продовжували дешевшати, однак зниження цін на них було не дуже різким — на 4,5% за тиждень на весь фруктовий набір, де дешевшали тільки кавун, слива і виноград, в той час як ціни на інші фрукти та ягоди були стабільними, пише agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика