Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Погода сприяє позитивній динаміці стану посівів ярих і озимих культур

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com 2016 > Липень > 12 Агро-новини; , , , , .
Постійна адреса.

crop-weather-0429-2014Підвищений температурний режим сприяв інтенсивному росту зернових культур і прискоренню проходження етапів органогенезу у озимих культур.

На початку місяця в Україні зберігалася жарка погода, місцями спостерігались дощі і грози. Разом з тим, в регіонах, де опадів протягом цього тижня не було, або їх кількість була не значною, запаси продуктивної вологи значно знизилися, а на супіщаних ґрунтах — знаходяться на критичному рівні, що може привести до утворення більшої кількості низькоякісного зерна.

За даними експертів, рослини пшениці озимої знаходяться в фазі воскової стиглості. Довжина колоса 80-90 мм, в залежності від сорту і попередника. Кількість колосків у колосі — 18-20 шт. Висота рослин 90-105 см, густота по кращим попередникам — 300-360 шт./м2, продуктивних стебел 650-950 шт./м2. Спостерігається вилягання рослин озимої пшениці на високих фонах мінерального живлення. Прогнозована врожайність при сприятливих умовах дозрівання може скласти 7-8 т/га.

Крім того, посіви ярового ячменю також знаходяться в фазі воскової стиглості. Прогнозована врожайність — 5-6,5 т/га. Стан посівів оцінюється переважно як хороший.

Зазначають також, що у рослин кукурудзи триває листоутворення і накопичення рослинної маси, а на ранніх посівах починається викидання волоті. Висота рослин переважно 80-100 см, на кращих посівах — 130-190 см. Запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту знаходяться в хороших і оптимальних межах (100-160 мм). Стан рослин переважно хороший і задовільний.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика