Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Рада привела реєстрацію свійських тварин до норм ЄС

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com реєстрація 2015 > Липень > 16 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Верховна рада прийняла у другому читання та в цілому законопроект №1484 про внесення змін до деяких законів України з питань ідентифікації та реєстрації тварин.

Згідно з сайтом парламенту, за документ проголосував 241 депутат. Його підтримали в усіх фракціях, окрім Опозиційного блоку.

Законопроект запроваджує обов’язкову ідентифікацію та реєстрацію всіх сільськогосподарських тварин та встановлює відповідальність для власників та утримувачів тварин за відмову від їхньої реєстрації.

Встановлення контролю за здоров’ям свійських тварин є однією з норм ЄС. Більш того, прийняття цього закону є однією з умов для отримання дозволів на експорт в ЄС української м’ясної (окрім м’яса птиці) продукції.

Для порівняння, зараз не підлягає реєстрації велика рогата худоба, що вирощується селянами для власних потреб. Однак законодавство не забороняє продавати м’ясо такої худоби м’ясокомбінатам, що фактично унеможливлює контроль за безпечністю їхньої продукції.

Варто зазначити, що обов’язок реєстрації тварин несе певні додаткові витрати для селян – близько 30 грн з тварини. Саме тому цей законопроект традиційно вважався “антиелекторальним”, пише eurointegration.com.ua.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика