Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Рекордних урожаїв в 2015 році не буде

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com пшеница 2015 > Березень > 26 Агро-новини; , , , , .
Постійна адреса.

Рентабельність виробництва зерна в Україні у 2014 році може становити 15-18% .

Про це повідомила експерт відділу АПК ДП «Держзовнішінформ» Ольга Якубина.

«У 2014 році в Україні було зібрано рекордний з часів незалежності урожай у обсязі 63,8 млн тонн. Проте, поряд із цим за останні п’ять років спостерігається тенденція зниження рентабельності виробництва зернових при рості валового збору зерна в Україні. Суттєвий вплив на вітчизняних аграріїв здійснює ситуація на світовому ринку — рекордне виробництво зерна у світі і великі перехідні запаси сприяють зниженню світових цін, що робить виробництво зернових менш рентабельним. Зі слів експерта, винятком може стати 2014 рік. У зв’язку із девальвацією національної валюти фермерам вдалось отримати додаткові прибутки за рахунок зростання внутрішніх цін, як результат, рентабельність зерна виробленого у вказаному році може становити 15-18%».

Однак відкритим залишається питання, чи перекриють отримані фермерами доходи витрати, які понесуть аграрії у 2015 році у зв’язку із зростанням вартості проведення посівної кампанії.

«Щодо експорту борошна, то за останні п’ять років обсяг експорту значно зріс. Якщо у 2010 році експорт складав всього 83,5 тисяч тонн, то у 2014 році Україна вийшла на 247,1 тисяч тонн. Дані по експорту борошна показують поступовий розвиток переробної галузі. Основними споживачами українського борошна виступає Південно-Східна Азія, ми бачимо, що у 2014 році обсяги експорту зросли більше ніж у 5 разів, у порівнянні з 2010 роком)», — прокоментувала ситуацію Якубина.

«За оцінками Мінагрополітики зерновий клин у цьому році буде вищий, ніж у попередньому, проте проблем у аграріїв побільшало. Спостерігається значне подорожчання паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин та мінеральних добрив. Фермери економлять на агрохімії і як результат, швидше всього отримаємо нижчу урожайність. За попередніми оцінками урожайність пшениці прогнозується на рівні 30-33 ц/га, у порівнянні з 40 ц/га у 2014 році. Проте будемо надіятись на краще, аграріям потрібно пристосовуватись до нових методів ведення бізнесу», — прогнозує експерт, пише agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика