Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Результати АЧС-перевірки — більше 4 тис. порушень, — Держветфітослужба

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com DSC_7710 2015 > Вересень > 21 Агро-новини.
Постійна адреса.

Територіальні органи Держветфітослужби продовжують проводити позапланові перевірки суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней, їх забоєм, переробкою та зберіганням продукції з них. Африканська чума свиней виявлена і серед дикого поголів’я, і серед домашніх тварин. Нині в Україні існує небезпека інвазії збудника АЧС у спеціалізовані свинарські господарства. Про це заявив заступник голови Держветфітослужби Олександр Вержиховський під час брифінгу в будинку Уряду.
«Станом на 11 вересня 2015 року проведено 2776 перевірок у 2610 господарствах із утримання свиней. Також перевірено 1386 підприємств з переробки та зберігання свинини. Виявлено 4047 порушень, складено 3575 інспекторських приписів, піддано штрафу 1402 особи на суму 243,7 тис.», — зазначив заступник Голови Держветфітослужби.
За його словами, в 11 випадках у Дніпропетровській, Житомирській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській та Хмельницькій областях відповідні матеріали направлені до правоохоронних органів.
Він також нагадав, що в неблагополучних щодо АЧС областях та регіонах загрозливої зони проводиться депопуляції диких кабанів. «З 12 серпня 2015 року в Україні ліквідовано 1048 диких кабанів, а з початку року 3892. Карантин продовжує діяти в 9 неблагополучних пунктах щодо АЧС в 5 областях (Київська, Чернігівська, Сумська, Полтавська та Рівненська)», — підсумував Олександр Вержиховський.
Довідка:
З початку 2015-го виявлено 22 випадки АЧС: у Київській області — 4, Чернігівській — 11, Рівненській — 2, Житомирській — 1, Сумській — 3, в т.ч. 5 випадків серед диких кабанів, 16 серед домашніх тварин та інфіковані обʼєкти у Полтавській та Київській областях. Про кожен випадок захворювання Держветфітослужба України інформує Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ) та розміщує відповідну інформацію на офіційному сайті.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика