Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Ріпак «АЛЬБАТРОС» дозволяє отримувати рекордні врожаї на Запорізьких полях

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com IMG_1664 2016 > Червень > 06 Агро-новини.
Постійна адреса.

Ріпак – одна з найпоширеніших олійних культур в світі. До недавнього часу обсяг її вирощування на українських полях постійно підвищувався. Зараз попит на ріпак на світовому ринку дещо знизився, але розвиток ріпаківництва залишається стабільним, і провідні країни називають цю культуру стратегічною. І це не дивно. Ріпак має технічне, продовольче, кормове значення і займає важливе місце в продовольчому і енергетичному балансах.

Ріпак – високорентабельна культура. До недавньо- го часу рівень її рентабельності становив 205%, що перевищувало показники навіть по соняшнику і сої.

В основному, український ріпак йде на експорт, в країні на переробку його залишається не так вже й багато. Тим не менше, переробка ріпаку вигідна тим, що олія має велику кількість застосувань, з неї виго- товляють маргарин, а шрот є дуже популярним при годівлі птиці.

Про те, як йдуть справи з вирощуванням цієї культури на полях Запорізької області, журналісти видання «Аграрний бюлетень» вирішили особисто переконатися, для чого зустрілися з фахівцями з компанії «Лімагрейн» та їхнього офіційного дистриб’ютора компанії «Агроскоп». А ще – вируши- ли у Василівський район, де аграрії мають великий досвід з вирощування цієї популярної культури.

У Василівському районі нас люб’язно зустріла і поділилася досвідом вирощування ріпаку в екстре- мальних кліматичних умовах Запорізької області керівник ПОП «Агрофірма «Злагода» Катерина Луценко.

– Агрофірма «Злагода» вже не перший рік вирощує рапс на своїх полях, – розповіла нам Катерина Василівна. – До наявних на даний час результатів ми йшли досить довго, й нарешті переконалися, що хо- роший урожай цієї культури можна отримати лише при наявності хорошої техніки, хороших фахівців, а головне – якісних добрив і насіння.

Загалом середній урожай ріпаку становить для нашого регіону близько 15-25 центнерів з гектара, до того ж, при належному догляді. Ми ж поставили перед собою завдання досягти кращих результатів.

Пробували вирощувати різні сорти, оскільки нам часто радили, що краще висаджувати дешеве насіння. Проте у нас ніколи не було врожаю більше двох тонн. А коли вперше посіяли сорт компанії «Лімагрейн», зібрали 30-35 центнерів з гектара.

Ріпак, який ми вирощуємо зараз, – це «Альбатрос», і йому немає рівних. У минулому році він був посіяний у нас вперше і дав вражаючий результат – 47 центнер з гектара! На такі досягнення ми навіть і не сподівалися.

При зборі врожаю я сама була на комбайні, тож поділюся своїми враженнями. Було дивно спостерігати за полем, оскільки землі взагалі не було видно. Здавалося, що якби комбайн не мав бічних ножів, поле просто збиралося б докупи.

Але висока врожайність не єдина перевага «Альбатроса». Цей сорт дуже нас порадував своєю зимостійкістю та нечутливістю до морозів і хорошою стійкістю до осипання перед дощем і вітром.

Голова агропідприємства звернула нашу увагу також на те, що для отримання високого врожаю ріпаку однією з ключових умов є сівозміна. За умови висадки ріпак-пшениця-соняшник-пар можна досягти чудових результатів. У першу чергу, при такій висадці агрофірма має добрий дохід, а по-друге, земля знаходиться у відмінному стані.

Катерина Луценко висловила величезну подяку фахівцям компанії «Агроскоп» за те, що порадили їм насіння «Альбатроса», і за повний супровід і догляд за культурою на протязі всього року. І додала, що рекомендує своїм колегам, які займаються вирощуванням ріпаку, скористатися досвідом агрофірми «Злагода».

 

Віталій ШИШКА, фахівець компанії «Лімагрейн»:IMG_1710

– Компанія «Лімагрейн» працює на ринку України з 2008 року. Спочатку наша продукція була представлена насінням соняшника і кукуруд- зи, але потім з’явилися рапс і пшениця, тож на сьогодні у нас є весь спектр польових послуг.

Що стосується ріпаку, у нас є вже близько 10 гібридів, з яких 3 гібриди ексклюзивно представляє компанія «Агроскоп». Це гібриди «Альбатрос», «Арсенал» і «Добрава». Всі гібриди придатні для різного терміну посівів, як ранніх, так і пізніх, що дуже зручно для наших кліматичних умов. Продукція компанії Лімагрейн» відрізняється колосальною зимостійкістю та стійкістю до розтріскування стручків, всі гібриди з відмінним боковим розгалуженням, що гарантує отримання максимального врожаю.

 

IMG_1610 IMG_1641

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика