Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Різні неймовірні корови – аграрні пам’ятники світу (ФОТО)

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com pamyatnik-korove-14 2014 > Вересень > 30 Агро-новини; .
Постійна адреса.

У світі є тисячі пам’ятників, так чи інакше пов’язаних з сільським господарством. Вдячне людство створило неймовірну кількість пам’ятників коровам.

І, напевно, це є справедливим – корова , як ніяка інша тварина, має право на нашу вдячність.

Про те, що в Індії корова шанується як священна тварина, відомо усім. Цей пам’ятник цікавий не стільки сам по собі, скільки саме ця фотографія. Вона зроблена в 1914 році методом автохрому у рамках ініційованого французьким банкіром-меценатом Альбертом Каном масштабного проекту, метою якого було зафіксувати весь світ. Результатом втілення цього проекту в життя стали більше 72 000 (!) фотографій, зроблених за 18 років.
pamyatnik-korove-1

Глибокої вдячності до корови сповнений пам’ятник в містечку Льоветі на півночі Голландії, встановлений в 1954 році. Напис на постаменті свідчить: “Наша мама”. Лаконічно, чітко і справедливо.
pamyatnik-korove-2

На жаль, багато людей ставляться до цієї тварини без належної поваги. У льотних училищах інструктори часто верхом педагогічного мистецтва вважають фразу “Корови і ті краще тебе літають”. Думається, вони неправі. У деяких корівок літати ще і повчитися можна. Наприклад, люксембурзька корова-пегас явно має піднесено-окрилену душу.
pamyatnik-korove-3

У світі є декілька пам’ятників крилатим коровам. І кияни можуть помилуватися одним з них. Допоміг цій унікальній ажурній корові “злетіти над повсякденністю” скульптор Костянтин Скретуцький.
pamyatnik-korove-4

Не усім корівкам вдається повною мірою освоїти курс учбово-льотної підготовки. Мабуть, у Братиславі з навчанням літаючих корів проблеми. Чи це, все ж, вищий пілотаж?
pamyatnik-korove-5

Іноді, коли душа вимагає польоту, доводиться прибігати до підручних засобів. Як свідчить епос багатьох країн, непогано пересуватись повітрям на мітлі.
pamyatnik-korove-6

Політ дарує свободу. Тим, хто не опанував це мистецтво, доводиться переміщатися в просторі іншими способами. Спускатися з вікон на пов’язаних простирадлах або просто лазити по стовпах, як одна з корівок в м. Вентспілс (Латвія).

Величезна кількість скульптурних зображень корів у світі пов’язана з Парадом корів, що проводиться в різних містах світу з 1998 року. Свято закінчується, а любов до корівок у вигляді скульптур залишається. Але місто Вентспілс, мабуть, особливо багате такими пам’ятниками. Всього в місті більше двох десятків рогатих статуй, багато хто з яких виглядає дуже гламурно. Існує легенда, що жителі сусідніх міст навіть викрадали декілька коров’ячих пам’ятників у мешканців Вентспілсу, але вимушені були повернути. А ще кожна з цих корів має власне ім’я і майже людський характер. Судіть самі.

Пам’ятайте слова Зеленого з мультфільму «Таємниця третьої планети»: “Ну, якщо корови літають, мені в космосі робити нічого”. Корови-космонавти в Стокгольмі з’явилися перед черговими виборами. Ми не знаємо, чи принесли вони перемогу ініціаторам такого незвичайного піару. З декількох десятків скульптур залишилося всього дві.
pamyatnik-korove-9

Вдячність людства корові величезна. І втілена вона частенько у видатних розмірах встановлюваних пам’ятників. Наприклад, таких, як корова, встановлена на Трасі Костанай-Денисовка (Казахстан).
pamyatnik-korove-10

А цей величезний пам’ятник встановлений недалеко від міста Сейлем в штаті Массачусетс, США.

Люди, які працюють з коровами, прекрасно знають, що вислів “тупа корова” абсолютно не відповідає розумовим здібностям цих тварин. І автори багатьох скульптурних творів зуміли-таки розгледіти ці самі здібності. Наприклад, в Ріо-де-Жанейро на пляжі Копакабана встановлений пам’ятник видатному бразильському поетові Карлусу Друммонду. Але скажіть чесно, на кого Ви звернули увагу в першу чергу?
pamyatnik-korove-14

З чого тільки не роблять пам’ятники коровам – з квітів та металобрухту, з місткостей для зберігання молока та…

Андрій Бескорсий, Національний агропортал Latifundist.com

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика