Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Росія може завдати удару українським тваринникам та овочівникам

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com мясомолочка 2015 > Серпень > 19 Агро-новини; , , , , .
Постійна адреса.

Росія періодично блокує постачання української м’ясомолочної продукції, починаючи з 2005 року.

Про це розповів директор інформаційно-аналітичної компанії «ПроАгро» Микола Верницький, коментуючи намір РФ заборонити ввезення сільгосппродукції з України.

«Все ці десять років в Україні продовжуються розмови про те, що країні потрібно диверсифікувати ринки продукції тваринництва, перш за все тому, що Росія для нас чи не єдиний ринок збуту. Але десять років в Україні нічого не робиться. Таким чином, ця заборона або обмеження, які може ввести Росія з моменту набирання чинності економічної частини Угоди про асоціацію з Євросоюзом, – абсолютно не нова тема для українського агропромислового комплексу», – розповів Микола Верницький.

Експерт вважає, що в разі реалізації обіцяних заборон Росією, українські виробники сільгосппродукції спробують на якомусь першому етапі змінити вектор імпорту своєї продукції, проте він підкреслює, що реформування українського аграрного сектора, зокрема залежних від Росії галузей, в яких виробництво зосереджене в господарствах населення, вимагає перш за все зміни соціальної політики і стимулювання приватних виробників виробляти якісну продукцію.

«До тих пір, поки не буде змін у внутрішній політиці України, ситуація не зміниться – відкриє Росія свій ринок або закриє – це неважливо. По інших галузях, окрім тваринництва: Росія є одним з найбільших покупців українських овочів, по зерну – жодного ефекту не буде, і у сфері продуктів сільгосппереробки – теж, наші відвантаження до Росії – мінімальні», – говорить Микола Верницький.

Він зазначає, що торгівля молочною продукцією із сусідньою країною також стикається з адміністративними методами впливу Росії, унаслідок чого постачання здійснюються лише окремими українськими підприємствами і в значно менших, ніж раніше, об’ємах, передає latifundist.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика