Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Росія повертає на ринок українську сіль

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com Artemsol_plakat_A2_pechat 2016 > Травень > 12 Агро-новини; , , , , .
Постійна адреса.

Росспоживнагляд, який обмежив ввезення харчової солі українського підприємства «Артемсіль» на початку 2015 року через претензії до якості, дозволив його продукції повернутися у Росію.

Про це повідомляє «Комерсант».

Росспоживнагляд дозволив українському підприємству «Артемсіль» (Донецька область) щорічно ввозити в Росію 170 тис. тонн солі та вже поінформував Федеральну митну службу (ФТС) про допуск його продукції з 10 травня, розповіло джерело на ринку і цю інформацію підтвердив федеральний чиновник.

У прес-службі Росспоживнагляду підтвердили, що прийнято рішення про тестове ввезення одиничних партій солі з даного підприємства в режимі «одного вікна» (тобто тільки через один митний термінал). При цьому там зазначили, що на сьогоднішній день не ввезено жодного кілограма продукції з «Артемсолі». Прес-служба ФТС не відповіла на запит видання по суті.

За словами глави прес-служби компанії Юлії Єременко, «Артемсіль» в грудні 2015 року звернулася в Росспоживнагляд за дозволом повернути свою продукцію на російський ринок..

«Ми надали необхідні документи, сертифікати якості, проби солі, але офіційної відповіді від російського відомства ще не отримали», — зазначила вона. Опитані рітейлери сказали, що до них поки не надходили пропозиції про початок поставок продукції «Артемсолі».

Допуск 170 тис. тонн продукції «Артемсолі» дозволить повернути Україні колишню частку на російському ринку, вважає великий постачальник і дистриб’ютор бакалії.

«Зняття заборони — це негативний знак для вітчизняних гравців, які вважали, що санкції будуть тривалими і не будуть зніматися без попередження», — говорить співрозмовник видання. За його словами, за рік в Росії відновився видобуток на ряді родовищ, з’явилися нові проекти, компанії інвестували в модернізацію і розширення виробництва.

Директор з розвитку «Руспродсоюза» Дмитро Востріков зазначає, що соляна галузь стала найбільш яскравим прикладом імпортозаміщення за останній рік, хоча і не досягла порогу 80%, встановленого доктриною продовольчої безпеки. Наявні виробничі потужності вітчизняних солевидобувників, за словами Вострикова, дозволяють повністю закрити внутрішню потребу, але все ще залишаються недозавантаженими.

Нагадаємо, до введення заборони на імпорт «Артемсіль» була одним з найбільших гравців на російському ринку харчової солі. За даними «Руспродсоюза», в 2014 році її частка становила 21% (233,2 тис. тонн). Завдяки «Артемсолі» Україна була однією з найбільших країн-імпортерів, займаючи 25,26% ринку за підсумками 11 місяців 2014 року. Весь імпорт в цей період становив майже 562,2 тис. тонн, або 56,43% російського ринку.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика