Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Синоптики розповіли, як вплинуть жовтневі морози на майбутній врожай

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com pole-sneg 2014 > Жовтень > 27 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

До кінця жовтня в Україні переважатиме дуже холодна погода з нічними морозами. Проте для майбутнього врожаю жовтневі морози не стануть загрозою.

«В останні дні погода кардинально змінилася, і нині ми переживаємо період інтенсивного похолодання. Так триватиме аж до кінця місяця, — розповіла кореспонденту начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.

До кінця жовтня в Україні переважатиме дуже холодна погода з нічними морозами подекуди від -2 до -7, а вдень буде близько нуля із незначним «+» або «-».

«Взагалі-то такі погодні умови є характерними для другої половини осені, проте не кожного року у цей період буває таке інтенсивне похолодання. Вночі навіть встановився тимчасовий сніговий покрив на Заході України у Вінницькій області. Також 24 та 25 жовтня можна очікувати утворення снігового покриву у Одеські області можливо у Миколаївській. Це пов’язано з виходом південного циклону через цю територію, — пояснила Тетяна Іванівна. — Звичайно що сніговий покрив до кінця місяця розтане, проте істотного потепління ми вже не очікуємо. Північні області будуть без опадів з морозами, а в південних областях ще сьогодні завтра можливі опади, а далі теж буде морозно і сухо, уночі -2— -7, а удень можливо +1—+3».

Проте озимим така погода не становитиме загрози, адже, як зауважила агросиноптик, у такоиу похолоданні нічого екстраординарного немає.

«На полях ми маємо посіви озимих культур, що знаходяться у початкових фазах розвитку. Проте загрози посівам такі осінні зниження температур не несуть. За нинішніх погодних умов посіви на деякий час просто припинять вегетацію. І при формуванні сприятливих погодних умов у листопаді матимуть змогу успішно увійти в зиму», — цитує фахівця agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика