Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Сівба в Мелітопольському районі йде, попри перешкоди

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com сівба 2015 > Березень > 26 Агро-новини; , .
Постійна адреса.

Цього року ціни на пально-мастильні матеріали, мінеральні добрива та засоби захисту рослин підвищилися майже в чотири рази, але, незважаючи на такі реалії, весняна сівба та інші польові роботи в Мелітопольському району йдуть за планом.

Начальник районного управління агропромислового розвитку Михайло Данченко зазначає, що весною поточного року всі сільгосппідприємства проводять повний комплекс весняно-польових робіт. Але через опади ці заходи проходять повільніше у порівнянні з минулим роком.

Станом на 24 березня в районі підживлено 65% посівів, у порівнянні з минулим роком на цей час було підживлено 87%. Закультивовано 11,6 тисячі гектарів, що складає 36% від загальної площі. В минулому році вже було проведені такі роботи на 67% площі. Михайло Данченко також розповів, що господарствами району вже посіяно 5,5 тисячі гектарів ранніх зернових, що складає 76% до плану.

Радує те, що основний клин зернових — озимі культури цього року перезимували майже без втрат. 95% посівів знаходиться у доброму та задовільному стані.

— З 31,5 тисячі гектарів озимих загинуло 46 гектарів озимого ячменю, і ці площі вже пересіяно яровими зерновими культурами, — зазначив начальник районного управління агропромислового розвитку.

Про те, як проходить одна із найважчих посівних кампаній, розповів директор приватного підприємства «Тера ВОМ» Сергій Зінченко. Він один із небагатьох сільгоспвиробників району, який до весняно-польових робіт підготувався заздалегідь.

— Виживаємо тим, що ми не продали своє зерно восени та влітку. Ми його зберегли до того часу, коли сталося подорожчання долара і піднялася ціна на зерно, так що ми практично коливання цін не відчули, — розповів аграрій.

Мінеральними добривами та пальним в підприємстві запаслися ще восени, а насіння взагалі не закуповували, а виростили на власних полях.

На даний час в «Тера ВОМ» вже закінчили посів ранніх зернових та готуються до сівби соняшнику. Сергій Зінченко зазначає, що, незважаючи на труднощі, треба працювати та сподіватися на краще. На його думку, українському аграрію слід покращувати якість продукції, щоб скласти у майбутньому гідну конкуренцію на європейському ринку.

Зважаючи на витрати у посівну, аграрії в один голос зазначають, що ціни на майбутній врожай будуть в рази більші, ніж в минулому році.

— Я думаю, що вже восени сільгоспвиробникам буде важче, тому що у посівну ми витратили свої запаси на купівлю дизпалива, засоби захисту рослин та добрива. І якщо вартість нашого продукту не зросте, то всі ми можемо опинитися на грані банкрутства. Тож, звісно, ціни на зернові мають зрости, — констатує директор ПП «Тера ВОМ» Сергій Зінченко.

За словами сільгоспвиробників, їм хотілося б, щоб держава приділяла більше уваги проблемам аграрного сектора і відстоювала інтереси годувальників країни. Та поки що хлібороби долають проблеми самотужки, при цьому беручи на себе ще й відповідальність за розвиток соціальної сфери сільських територій, пише noviden.org.ua.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика