Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Славетний шлях «Могучого» від минулого до сучасності

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com 6 2015 > Серпень > 13 Агро-новини, Агро-експедиції; , , , , .
Постійна адреса.

Наближається до завершення наша Агро-експедиція: на шостий день ми їдемо у відоме своєю тернистою, нелегкою, але доблесною історією ПП «Могучий» до людини з багатою трудовою біографією – Миколи Кишко.

Все життя Миколи Леонтійовича пройшло в селі Ясне Мелітопольського району. Тут він вчився в школі, а трудову діяльність почав в 1961 році, підлітком-різноробочим. У 16 років став трактористом, потім шофером. Повернувшись в 1967 році після служби в армії, став завідувачем племінної ферми, через півтора роки – завідувачем гаражу, а пізніше – за сумісництвом завідував майстернею. У січні 1980 року Микола Кишко став головним інженером, а через деякий час був обраний головою колгоспу «Могучий». Та обирався на цю посаду ще 8 разів…

1 «Коли в 1999 році за указом президента України колгосп був реформований, на звітно-виборних зборах мене обрали директором вже ПП «Могучий». Ось така у мене трудова книжка – 20 років голова колгоспу і вже 15 років директор підприємства, старожил», – з посмішкою згадує свій життєвий шлях Микола Кишко.

Ставши правонаступником колгоспу, ПП «Могучий» розрахувалося з боргами, трохи збільшилося в масштабі і почало новий шлях – шлях технологій і сучасного підходу до господарювання.

Сьогодні на 5000 гектарів землі господарство вирощує зернові культури – ячмінь, пшеницю, горох (добрий попередник під озимину), невеликий відсоток соняшнику і кукурудзи на силос, оскільки займаються і тваринництвом.

2Цього року намолот ранніх зернових склав 12 470 тонн – рекордний урожай в «Могучому».

«Кліматичні умови дозволили цього року отримати хороший урожай. Врожайність озимої пшениці склала 41,7 ц/га, ячменю – 39,6 ц/га, гороху – 20,8 ц/г.», – розповідає Микола Кишко.

У керівника «Могучого» свій, принципово новий підхід до господарювання. Незважаючи на те, що багато техніки залишилося з часів колгоспу, сьогодні її не використовують – потрібно йти в ногу з часом. В «Могучому» перейшли на сучасну техніку – всі польові роботи виконують 2 трактори Challenger із широкозахватними агрегатами, а в період збирання працює 5 комбайнів – 2 New Holland, 2 John Deere і 2 «Славутича».

На сьогодні (27 липня) збирання вже завершене, і Агро-експедиція вирушає на просторі поля, поглянути, як іде обробка ґрунту. Застаємо трактор Challenger MT 865c (525 к.с.) з бороною Sunflower, який робить підготовку під озимину і обробляє стерню зернових культур.

 3«Всі наші поля під посів вже оброблені, зараз працюємо із стернею. Цей агрегат обробив вже більше 2 тисяч га», – коментує Микола Кишко.

Вся техніка в «Могучому» потужна й сучасна, наприклад, продуктивний обприскувач Hagie обробляє 500 га за 2 зміни. У господарстві перейшли на внесення рідких добрив – КАС, що, як показала практика, краще, економічно вигідно й ефективно. Головне – не придбати підробку.

«У нас є фахівці, які перевіряють комплексні добрива. Через високу ціну доводиться ретельно стежити за якістю. А всього в нашому господарстві працевлаштовано 130 осіб, в сезон залучаємо додатково молодь», – говорить директор ПП «Могучий».

«Аналізуючи всі свої трудові роки, можу з упевненістю сказати, що за часи колгоспу, у мене вистачало ресурсів будувати дороги, збудували школу за державні кошти, медпункт, будували людям житло. Зараз, з нинішньою політикою і повним ігноруванням з боку влади інтересів селян, не вистачає грошей навіть відремонтувати те, що є. Незважаючи ні на що, все одно ми людей не залишаємо у біді, прагнемо допомогти. Але село вмирає», – із сумом констатує Микола Кишко.

Керівник вважає, що реформи територіального устрою не принесуть селу позитивних змін – результатом стане відтік молоді з села, поїдуть ті, хто сьогодні ще тримається. Село не може існувати без робочої сили, робоча сила не може існувати без економіки, яка розвивається тут.

«Інтереси селян – це і медицина, і культура, і освіта. Наше головне завдання – не допустити продажу землі. Земля повинна залишитися за селянами – давати віддачу та якісно годувати народ. І цю проблему може вирішити лише Аграрна партія, єдина політична сила, яка сьогодні виступає за вирішення проблем аграріїв і селян.

Стратегічні цілі Аграрної партії прості і зрозумілі. Головне – це зберегти село, осередок традиційних і моральних цінностей українського народу. Від цього залежить, в якій країні будуть жити наші діти і внуки. У минулі роки бездержавності Україна виживала за рахунок глибоких культурних та ментальних традицій, що проявлялися у повазі до батьків, землі, праці. Треба скористатися шансом і відродити економіку України на основі аграрного сектору, який зараз є найсильнішим у господарстві країни. Зробити так, щоб від цих переваг виграв кожен мешканець сільської місцевості, невеликого міста. Щоб люди отримали гідний дохід від своєї роботи чи здачі в оренду земельного наділу. Щоб господарі могли ефективно господарювати, а держава була їм партнером, а не ворогом», – говорить Микола Кишко, людина з великим життєвим й трудовим досвідом.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика