Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Смородина та чорниця – найрентабельніші ягоди в Україні

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com 352613-sepik 2014 > Серпень > 21 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

В рейтингу найрентабельніших ягід який рік поспіль на першому місці залишається чорна смородина. Наступною є чорниця щиткова.

І хоч плантації цієї культури вимагають великих інвестицій, проте висока вартість ягоди дає змогу швидко окупити вкладення.

За словами аналітика ягідного ринку, перше місце за рентабельністю посідає чорна смородина.

«Хоча ми вже спостерігаємо поступове зниження ціни на цю ягоду, але враховуючи порівняно невеликі інвестиції на закладання плантацій та витрати на догляд і збирання врожаю, смородина залишатиметься найрентабельнішою ягідною культурою ще мінімум декілька сезонів», — зазначив експерт.

На сьогодні в Україні про перевиробництво смородини говорити зарано. Адже, крім ринку свіжої продукції, є ще й переробна промисловість.

«Звичайно, ціна 20—25 грн/кг для переробки є неприйнятною, проте за насичення ринку та зниження ціни до 10—12 грн/кг виробники зможуть постачати смородину переробним підприємствам у значних кількостях. І навіть за 10—12 грн/кг смородина залишатиметься прибутковою, але за умови комбайнового збирання врожаю», — поясняюють аналітики.

На другому місці — чорниця щиткова. І хоч розпочати її вирощувати — недешево, але вартість ягоди залишається привабливою.

«Інвестиції на закладання продуктивної плантації високі (від 15 тисяч євро на гектар), що створює певний бар’єр входженню на ринок для невеликих виробників. Однак навіть за подальших зростання площ під чорницею та можливого зниження ціни, наприклад, удвічі, ця культура залишатиметься високорентабельною», — наголошують фахівці.

Також, на думку експертів, вигідною залишається малина літнього плодоношення. Натомість осіння ягода ремонтантних сортів не користується високим попитом. Хоча саме ремонтантна малина є однією з небагатьох ягідних культур, що може вирощуватися майже без застосування хімічних засобів захисту, пише agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика