Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Спеціалісти розповіли, як розірвати договір оренди на земельну ділянку у випадку неотримання орендної плати

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com плата за землю 2014 > Листопад > 27 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Згідно вимог, встановлених законодавством, орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і терміни внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін в договорі оренди.

Законом України “Про оренду землі” передбачено, що орендна плата може стягуватися в грошовій, натуральній і відробітковій (надання послуг орендодавцеві) формах. Сторони можуть передбачити в договорі об’єднання різних форм орендної плати.

На вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду у випадках, передбачених законом. Однією з підстав для припинення права користування земельною ділянкою є систематична несплата орендної плати.

Враховуючи кожну конкретну ситуацію, неотримання орендної плати впродовж трьох років говорить про систематичне невиконання орендарем своїх обов’язків за договором оренди. І в цьому випадку в орендодавця є підстави для звернення до суду з вимогою про розірвання договору оренди.

Крім того, припинення орендарем господарської діяльності з безпосереднього цільового використання орендованої землі і передача третім особам функцій з її обробки та сплати орендної плати орендодавцеві, виходить за межі господарської діяльності, яку може здійснювати орендар без узгодження з орендодавцем.

Це, у свою чергу, також є підставою для розірвання договору оренди земельної ділянки згідно ст. 32 Закони України “Про оренду землі”. Таким чином, з ситуації, що склалася, ми вже бачимо наявність як мінімум двох підстав для звернення до суду.

При цьому необхідно проаналізувати всі документи, включаючи договір оренди, на їх відповідність чинному законодавству. При підтвердженні ситуації, що склалася, документально, з’являються достатні підстави звернутися до суду не лише для розірвання договору, але і для стягнення з орендаря суми заборгованості по орендній платі, за інформацією iz.com.ua.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика