Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

ТОП-10 найуспішніших аграріїв країни

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com хлеб 2015 > Вересень > 29 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

“Новое время” представило рейтинг найуспішніших аграріїв країни. У першій трійці МНР (Миронівський хлібопродукт), компанія Kernel і Astarta.

В період з червня 2013 по червень 2014 український аграрний експорт досяг позначки в $ 15,5 млрд, а за той же період 2014-2015 років сповз до $ 14,1 млрд. Однак прогноз оптимістичний, адже в першому півріччі за рахунок нових ринків і розширення старих аграрії заробили на $ 250 млн більше, ніж за той же період роком раніше.

Лідер рейтингу НВ найуспішніших агрокомпаній – Миронівський хлібопродукт (МХП). У власника компанії Юрія Косюка пішло мінімум п’ять років на те, щоб стати найбільшим експортером птиці на самому закритому в світі ринку – ЄС.

Сьогодні Україна третя після Бразилії і Таїланду країна за обсягами поставок курятини в ЄС. Подальше зростання стримується тарифної квоти, передбаченої Угодою про асоціацію між Україною та ЄС – 36 тис. Т на рік. Це приблизно стільки ж, скільки українці поставляють в Іран, – 30 тис. Т.

У нинішньому сезоні проти аграріїв України виступило відразу кілька стихій. Перша – рекордне з 2008 року падіння цін на світових продовольчих ринках. Друга – зниження попиту на м’ясо-молочні продукти в Китаї, Північній Африці та на Близькому Сході, ключових українських ринках. Ну і нарешті, перевиробництво кукурудзи в США і девальвація нацвалюти в Бразилії, найбільшому в світі державі-виробнику цукру.

Ускладнилася ситуація ще через те, що багато традиційні для нашої країни агрокультури – ріпак, кукурудза, цукор – вирощувалися для виробництва біоетанолу. Але за рік вартість нафти впала майже втричі, що перетворило виробництво альтернативного палива в не надто рентабельна справа. Експорт українських продуктів у РФ сповз до історичного мінімуму – з $ 1,6 млрд до $ 416,7 млн

Проблеми в Росії мотивують українських аграріїв нарощувати поставки в країни Близького Сходу, Африки, Азії і навіть США. Продаж української агропродукції в Китай в 2014-15 маркетинговому році (з червня по червень) виросла більш ніж удвічі, приблизно на $ 550 млн. Незначно виросли і ринки Близького Сходу, Африки. Однак, цього поки недостатньо для того, щоб компенсувати втрати.

 

35-agro-2015

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика