Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Транстихоокеанське партнерство впливає на світове сільське господарство

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com 3 (1) 2015 > Листопад > 23 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Завдяки транстихоокеанський (Trans-Pacific Partnership, TPP) партнерству, світова індустрія харчування може очікувати підвищення попиту і виробництва кормів і м’ясних продуктів. 12 країн-членів готові отримати вигоду з найбільшого в світі угоди про вільну торгівлю, зокрема для секторів виробництва корму для тварин. Про це говорить експерт світових аграрних ринків з Сінгапуру Daphne Tan.

Треба нагадати, що переговори щодо угоди офіційно почалися з 2008 р і тільки в жовтні 2015 року було оголошено про підписання підсумкової угоди про транстихоокеанське партнерство. Цифри участі в транстихоокеанське партнерство є достатньо переконливими – це 12 країн, які разом складають 11% світового населення і 40% світового ВВП. Підписантами є Австралія, Бруней, Канада, Чилі, Японія, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, Сінгапур, Сполучені Штати і В’єтнам, які разом складають економічно різноманітну в’язку розвиваються і розвинених економік по обидві сторони Тихого океану з притаманними індивідуальними особливостями попиту та пропозиції у сфері сільського господарства і продовольства.

«Враховуючи поточні торговельні потоки і ступінь лібералізації, пов’язаної з товарами кормів для тварин, акцент був зроблений на найбільших гравцях – Японії та В’єтнамі як нетто-імпортерів та Австралії, Канаді та США як нетто-експортерах.

Підписанти угоди погодилися скасувати або ж скоротити діапазон тарифних і нетарифних бар’єрів, узгодити правила, що стосуються санітарних і фітосанітарних питань. Такі безпрецедентні кроки відкриють прибуткові нові ринки, особливо в Японії, чий сектор сільського господарства – на другому місці після США – залишається замкнутим і дуже ізольованим протягом десятиліть протекціоністських заходів. Нові положення також були зроблені, щоб вирівняти ігрове поле для державних підприємств, які використовують неявні переваги національної торгівлі, в першу чергу, для будь-якої зони вільної торгівлі »- пише експерт світових аграрних ринків з Сінгапуру Daphne Tan.

Лібералізація торгівлі в рамках транстихоокеанський співпраці покликана зміцнити існуючі торговельні відносини і відкрити нові пільги для торгових партнерів поза зоною вільної торгівлі, наприклад, між Канадою та азійськими партнерами.

«Країни транстихоокеанський співпраці зближуються в сільськогосподарських торгових відносинах. Так, соя США вже займає 45% – ую частку імпорту у В’єтнамі, 55% – ую частку в Малайзії і колосальні 95% – в Японії. Канада і Австралія захопили ринки експорту пшениці в цих країнах, у той час як Нова Зеландія має сильні позиції в експорті молочних продуктів до В’єтнаму і Малайзію. М’ясні продукти з Австралії, Канади, Нової Зеландії та Сполучених Штатів також добре вкорінилися на цих ринках.

У січня 2015 року, В’єтнам скасував 5-відсотковий ПДВ на кормові добавки. Подальші кроки транстихоокеанський співпраці – це зниження тарифів, яке призведе до зниження вартості закупівлі кормів і частково компенсує проблеми комерційних виробників тваринницької продукції, які стикаються з більш низькими цінами імпорту м’яса, зокрема, домашньої птиці. Австралія, ймовірно, залишиться домінуючим постачальником для фуражної пшениці до В’єтнаму.

Сильно залежить від імпорту для виробництва кормів Японія купує до 90% кормової кукурудзи. Незважаючи стагнацію попиту і мляву економіку, країна підвищує обсяги товарів світового споживання, з річним виробництвом кормів на близько 24 млн тонн. В даний час харчування рослинного білка ввозиться безмитно. Зняття мита на імпорт сої може завдати удару по внутрішній промисловості через більш низьких цін, хоча це буде залежати від попиту на соєву олію »- відзначає експерт.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика