Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Ціни на азотні добрива перевірять

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com primenenie-azotnyh-udobrenij_1 2015 > Квітень > 23 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

У зв’язку із значним зростанням цін на мінеральні добрива Мінагрополітики України звернулось до Антимонопольного комітету з проханням розглянути обґрунтованість ціноутворення.

На сьогодні відсутність обігових коштів змушує аграріїв відмовлятися від мінеральних добрив. Це спричиняє зниження валових показників збору сільськогосподарських культур, якості урожаю, запасів гумусу в ґрунті. У результаті це може призвести до недобору урожаю цього року, зменшення експортного потенціалу зерна та валютних надходжень до бюджету.

Мінагрополітики вважає, що зростання вартості азотних мінеральних добрив зумовлений монополізацією їх виробництва.

Зі свого боку Антимонопольний комітет відреагував на звернення Мінагрополітики. Наразі досліджується ситуація ринку азотних мінеральних добрив. Для цього відомство надало динаміку цін закупівлі та використання добрив за останні два роки.
Аналіз динаміки підняття цін на мінеральні добрива показує, що протягом 2013-2015 років зросли ціни на азотні добрива – з 3420 до 11502 гривень за 1 тонну (більше ніж у 3,4 рази), калійних з 2600 до 5300 гривень (більше ніж у 2 рази) та складних (суперагро) – 3 4200 до 10000 гривень (більше 2,4 рази). Значне ціноутворення призвело до зростання собівартості зернових за рахунок збільшення агрохімікатів у валових витратах на протязі останніх років з 12,5% до 30%.

Згідно попередніх розрахунків загальна посівна площа під урожай 2015 (без урахування АР Крим) становитиме близько 27,3 млн гектарів, в тому числі озимих на зерно – 8,0 млн гектрів, ярих – 17,2 млн гектарів, за даними прес-служби Мінагрополітики.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика