Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Ціни на капусту встановили рекорд

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com капуста 2015 > Серпень > 07 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Після граду, який сильно пошкодив урожай капусти в центральних і південних областях України, виробники зіткнулися з ще однією, не менш серйозною проблемою. З початком збирання зернових капустяні плантації почали атакувати трипси.

Про що повідомив проект «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Про присутність шкідників на полях сьогодні говорять господарства в багатьох центральних і практично у всіх південних областях країни, при цьому, зі слів фермерів, площа ураження постійно збільшується, незважаючи на всі спроби локалізувати проблему.

Фермери занепокоєні перспективою чергового зниження врожайності капусти, а також тим, що якість капусти, ураженої трипсом, не дозволить їм розраховувати на її тривале зберігання.

У той же час експерти вважають, що масове поширення трипсів на овочевих плантаціях було очікуваним, тому більшість фермерів цьогоріч зекономили на біологічному захисті майбутнього врожаю.

Оптові компанії і роздрібні мережі говорять, що, в порівнянні з попереднім сезоном, якість нового врожаю вже значно гірше, а ціни на капусту сьогодні знаходяться на рекордно високих позиціях. Качани, пошкоджені градом, фермери сьогодні готові відвантажувати не дешевше 1,8-2 грн/кг (0,07-0,08 дол/кг), а це майже в 2 рази дорожче, ніж роком раніше. Ціни на якісну капусту господарства утримують на рівні 2,8-3 грн/кг (0,12-0,13 дол/кг). Деякі фермери на цьому тижні декларували продажу по 3,2-3,5 грн/кг (0,14-0,15 дол/кг), але такі ціни поки не влаштовують оптових покупців. Для порівняння, на початку серпня 2014 максимальна ціна на білокачанну капусту не перевищувала 1,3-1,5 грн/кг (0,1-0,11 дол/кг). Необхідно також відзначити, що ціни на білокачанну капусту в Україні зараз найвищі як мінімум за останні 8 років. Востаннє дорожче капуста продавалася тільки в серпні 2007 року, за інформацією agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика