Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Ціну землі визначатимуть за її окупністю за 7-8 років

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com продажа земли 2015 > Квітень > 24 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

В Україні знову заговорили про відміну заборони на продаж земель сільгосппризначення після 1 січня 2016 року.

За словами експертів, якщо мораторій знімуть, то вартість земельного паю буде оцінюватися з розрахунку окупності інвестицій протягом 7-8 років.

Про це розповівголова підкомітету з питань земельних відносин Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Аркадій Корнацький.

«Ціна захмарною не буде, бо не буде великого попиту. Є критерій інвестиційної привабливості для кожного засобу виробництва. Земля — це основний засіб виробництва. Звичайно, унікальне, особливо цінне, фактично невідновлювальне, але все ж засіб виробництва. І ніхто не буде давати за землю більше, ніж вона реально коштує. Ціна буде формуватися з розрахунку окупності інвестицій протягом 7-8 років», — говорить експерт.

Оптимальний рівень ціни для продавців і покупців – це рівень, наближений до нормативно-грошовій оцінці землі. Хоча і нормативно-грошова оцінка землі, яка існує в Україні, – це «середня температура по лікарні», але вона близька, на мою думку, до того рівня, за яким земля буде продаватися.

Фактично ж, за всі роки дії мораторію купівля-продаж землі не припинялася. Велика кількість земельних паїв вже продано. Ціна в таких випадках була відносно невисокою — в межах 1000 доларів за 1 га», — повідомив експерт.

Нардеп пропонує замінити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення постійно діючою нормою законодавства, яка забороняє відчужувати та змінювати цільове призначення сільгоспугідь, повідомляє agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика