Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Цього року у Запорізькій області зібрано абсолютно рекордний урожай пшениці

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com foto (1) 2015 > Листопад > 09 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

Сприятливі погодні умови можуть врятувати озимі культури, які через аномальну посуху дали наразі сходи лише на 15% засіяних площ в області.

В іншому випадку аграріїв навесні чекають додаткові витрати на пересівання, що, безумовно, позначиться на собівартості врожаю-2016. Про це під час наради голови облдержадміністрації Григорія Самардака  повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Андрій Ревуцький.

– Подібна ситуація спостерігається майже по всій території України.  Запорізькі аграрії  не вперше сіяли в сухий грунт, таке було й минулого року, проте тоді посуха закінчилася раніше – дощі пішли в жовтні. Наразі ситуація критична, прогноз залежить від погодних умов. Якщо вплив погоди буде негативним, то це, безумовно, позначиться на сходах та урожайності озимини. Проте теплий листопад і м’яка зима покращать ситуацію, тож остаточно оцінити ризики можна буде лише в лютому, – пояснив  посадовець.

Директор Департаменту також підкреслив, що, незважаючи на несприятливу погоду під час жнив, аграріям вдалося зібрати вражаючий урожай ранніх зернових і зернобобових культур – 2 млн. 745 тис. тонн. Більше за останні 10 років зібрали лише у 2008-му, а по пшениці  встановлено абсолютний рекорд. За дев’ять місяців обсяги виробництва валової продукції сільського господарства у постійних цінах 2010 року зросли у порівнянні з минулим роком на 6,9%, за цим показником область впевнено посіла друге місце в Україні.

Крім рекордних обсягів пшениці зібрано також добрий урожай соняшника –  понад 995 тис. тонн, урожайність становила 19,1 ц/га. Також зібрано 257 тис. тонн картоплі та 470 тис. тонн плодоовочевої продукції.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика