Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

У 2015 році українські аграрії можуть отримати низький врожай озимого ріпаку

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com ріпак 2014 > Листопад > 24 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

Два роки поспіль погодні умови в Україні були досить сприятливі для такої примхливої культури, як ріпак.

Врожаї ріпаку були більші 2 млн т, виріс експорт, Україна закріпилася, як на старих, так і на нових ринках, стала потроху відновлюватися внутрішня переробка. Проте цього року посіви можуть постраждати від морозів.

Про це повідомляє прес-служба компанії «Украгроконсалт».

За їх словами, розраховувати на те, що погода буде прихильна до ріпаку не доводиться. З самого початку посівна кампанія ріпаку під урожай 2015 року була проблемною. Через суху погоду,деякі ранні посіви ріпаку не зійшли, і фермерам довелося їх пересівати.

За попередніми даними, озимим рапсом було засіяно на 7,4% менше площ, ніж торік. Тобто тенденція скорочення площ озимого ріпаку триває. Станом на 6 листопада, з посіяних 865 тис. га сходи отримано на 820 тис. га, або 94,7%. Стан посівів, що зійшли дуже строкатий, частина посівів рідкі, сходи нерівномірні.

Експерти УкрАгроКонсалт звертають увагу на те, що в хорошому стані на зазначену дату перебувало 46,8% посівів, в задовільному — 35,2%, а в слабкому і розрідженому стані 18%, і це найгірший показник за останні 3 роки.

Особливе занепокоєння викликає стан озимого ріпаку в Одеській і Миколаївській областях. Тут сходи насіння склали лише 77,5% і 72,7%, відповідно. Гірші показники були тільки під урожай 2012 року (74,5% і 50,8%). До речі, 2012 рік був для озимого ріпаку найбільш неврожайним після 2008 року.

«Але ми поки не настільки песимістично налаштовані, щоб прогнозувати падіння врожаю озимого ріпаку до рівня 2012 року — 1,07 млн т, оскільки завдяки надзвичайно теплій погоді в жовтні і листопаді стан озимого ріпаку в Україні поступово поліпшується. Однак і стверджувати, що все погане позаду, було б передчасно, — говорять в компанії. — Проблема залишається в тому, що рослини ріпаку, які зійшли наприкінці жовтня, мають не більше 4 листочків. Це означає, що вони увійдуть в зиму нерозвиненими і будуть в першу чергу схильні до заморозків (навіть незначних)».

За словами експертів компанії, беручи до уваги довгостроковий прогноз погоди, сподіватися на те, що до припинення вегетації рослини ріпаку виростять ще як мінімум трьома листочками не доводиться.

Враховуючи поточний стан озимого ріпаку в Україні, експерти на даний момент прогнозують урожай в 2015 році в досить широкому діапазоні — 1,3-1,7 млн.т. З урахуванням 0,1-0,15 млн т ярового ріпаку, загальне виробництво ріпаку в Україні в наступному році може скласти 1,4-1,8 млн тонн, за даними agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика