Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

У законопроект, який спрощує реєстрацію оренди земельних ділянок і змінює орендну плату, можуть бути внесені зміни

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com TAB_6452  25.03.2014 (1) 2015 > Липень > 16 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

Народний депутат Володимир Бандуров зареєстрував у Верховній Раді України законопроект, який захищає права власників та орендарів земельних паїв від свавілля чиновників. Головною метою документа є спрощення реєстрації договорів оренди землі.

Під час своєї роботи в окрузі Володимир Бандуров обговорив цей законопроект як з орендарями, так і з власниками землі.

– Чиновники забувають про те, що завдання аграріїв – обробляти землю, збирати врожай і займатися забезпеченням продовольчої стабільності країни, але ні в якому разі не займатися нескінченним підписанням паперів та отриманням дозволів. Законопроект повертає сільським радам право проводити реєстрацію договорів оренди земельних ділянок. З одного боку, це полегшить і прискорить процедуру реєстрації, а з іншого – зробить її більш прозорою та простою. У той же час, місцеві ради отримають нове джерело доходів для поліпшення своїх територій, а отже й будуть зацікавлені в розвитку орендних відносин, – пояснив суть законопроекту Володимир Бандуров.

Також законопроект передбачає збільшення мінімального терміну оренди на 10 років. Орендар несе великі витрати, вирощуючи сільгоспкультури, а продовження терміну оренди землі дасть йому можливість планувати сівозміну на триваліші строки, з упевненістю покращувати родючі ґрунти, впроваджувати нові технології.

Орендарі і власники земельних ділянок поділилися з парламентарем своїм баченням цього законопроекту. На їхню думку, збільшення мінімальної орендної плати за землю, яке також передбачається цим законопроектом, може негативно вплинути на розвиток сільського господарства в області. Запорізький край знаходиться в зоні ризикованого землеробства. Підвищення орендної плати поставить під питання не лише отримання сільгоспвиробниками прибутку, але й можливість поліпшення якості земель.

Володимир Бандуров погодився з доводами аграріїв. На його думку, цей законопроект потребує доопрацювання і більш комплексного підходу з урахуванням думок як пайовиків, так і орендарів землі. Всі надані пропозиції будуть ретельно проаналізовані, після чого необхідні зміни будуть внесені до законопроекту. В цілому ж, законопроект був підтриманий учасниками обговорення.

– Ми повинні створити такі умови, при яких оформлення договорів оренди буде проходити без тяганини, в стислі терміни, без корумпованих схем і буде взаємовигідним як для власників, так і для орендарів земельних паїв. Я завжди домагався реальної децентралізації влади, передачі максимальних повноважень на місця. Тому вважаю, що всі озвучені думки як пайовиків, так і орендарів мають бути враховані в ході розгляду законопроекту у Верховній Раді, – підсумував Володимир Бандуров.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика