Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Україна готова експортувати сільськогосподарську, харчову та іншу продукцію до Ірану

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com україна іран 2015 > Жовтень > 16 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

Ісламська Республіка Іран є важливим та перспективним торговельно-економічним партнером України. Україна та Іран мають значний потенціал для розширення співпраці не лише в торговельній сфері, але й у галузі виробничої кооперації. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Іран в Україні Й.В. паном Мохаммадом Бехешті-Монфаредом.

 

Він наголосив, що за 2014 рік товарообіг аграрною продукцією між Україною та Іраном склав 620,7 млн дол. США. «Частка Ірану у загальному обсязі експорту української сільськогосподарської продукції за 6 місяців 2015 р. перевищила 5%. За перше півріччя 2015-го Іран посів 4-е місце серед країн світу за обсягами українського аграрного експорту (після Китаю, Єгипту та Індії)», – наголосив Володимир Лапа.

За його словами, в структурі загального експорту з України до Ірану частка сільськогосподарської та харчової продукції перевищує 60%. «За 6 місяців 2015 року товарообіг сільськогосподарською продукцією склав 358,5 млн. дол. США. З них експорт – 350 млн дол. (зернові, олія, насіння олійних культур). Імпорт – 8,5 млн дол. (плоди, горіхи та цедра – 24,7 млн. дол. США).»,- додав заступник Міністра.

Володимир Лапа додав, що Україна готова налагоджувати регулярні поставки сільськогосподарської, харчової та іншої продукції. Зокрема, зернові, продукцію тваринництва; поставки української соняшникової олії; кондитерські вироби, молочну продукцію.

Сторони підтвердили важливість та готовність взяти участь у проведенні П’ятого засідання Міжурядової українсько-іранської комісії з економічного та торговельного співробітництва. «Такий міждержавний захід безумовно сприятиме активізації співробітництва між нашими країнами. Мінагрополітики України буде активно долучатися та всебічно сприяти у якісній підготовці засідання міжурядової комісії», – наголосив Володимир Лапа.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика