Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Україна може потрапити у десятку найпотужніших світових експортерів борошна

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com борошно 2015 > Січень > 15 Агро-новини; , , .
Постійна адреса.

У поточному сезоні Україна експортує зерно небувало високими темпами.

Експорт зерна є одним з основних джерел припливу валюти в країну, тому роль аграрного сектору в економіці України важко переоцінити.

Завдяки настільки значним обсягам відвантажень цілком можливо, що в поточному сезоні Україна утримає друге місце в світі з експорту зерна. Однак для будь-якої країни експорт сировини є тільки першою сходинкою розвитку. На більш високих етапах хотілося б бачити країну, що експортує товари з високою доданою вартістю. В Україні в цій області є одне незаперечне досягнення — перше місце в світі з експорту соняшникової олії.

У сфері продуктів переробки зерна досягнення набагато скромніші, незважаючи на величезний потенціал. Входячи в ТОП-10 світових експортерів пшениці, Україна, тим не менш, донедавна експортувала зовсім невеликі обсяги пшеничного борошна.

В останні три роки відвантаження борошна стали збільшуватися. У 2013/14 сезоні обсяги експортних відвантажень з України досягли максимального значення за останні 15 років — 229 тис.тонн. За перші п’ять місяців 2014/15 сезону вже відвантажено 103 тис.тонн борошна, що на 16% більше експорту за аналогічний період минулого року.

Згідно з оцінками МЗС, в 2014/15 році Україна буде одинадцятим номером у списку ТОП-експортерів борошна. Однак, вміщуючи в собі два найсильніших складових успіху: дешеву сировинну базу та доступ до ринків збуту, в України є всі шанси увійти до ТОП-10.

Незважаючи на всі труднощі нинішнього економічного становища, Україна поступово завойовує ринки збуту не тільки сировини, але й продуктів переробки зерна. Створилися умови повинні стати не гальмом торгівлі, а, навпаки, стимулом для пошуку більш маржинальних товарів. І продукти переробки зерна є тим об’єктом, до якого варто придивитися, пише agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика