Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Україна може залишитись в трійці світових експортерів кукурудзи

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com кукуруза 2015 > Вересень > 03 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

Аграрії південних областей приступили до збирання кукурудзи.

Глава аграрного відомства Олексій Павленко на своїй сторінці в Facebook повідомив, що вже обмолочено 5 тис. га і зібрано 21 тис. т зернової.

Тим часом ринок продовжує нервувати з приводу підсумків розпочатої кукурудзяної кампанії. Нинішні весна і початок літа були найбільш сприятливими для сівби і початку вегетації кукурудзи, проте всі очікування аграріїв перекреслила липнева спека. Високі температури і практична відсутність опадів, в тому числі і в провідних з вирощування культури областях, змусило і аналітиків, і практиків ринку знижувати прогнози майбутнього врожаю. У песимістів вони сьогодні не перевищують 21 млн т проти 28,5 млн т, зібраних у минулому році.

Негативні настрої торкнулися і Міністерства аграрної політики і продовольства, хоча тут прогнозують валовий збір кукурудзи в новому сезоні набагато вище — на рівні 24,5 млн т. У сумі з більш ніж 4 млн т перехідних залишків це формує достатній обсяг пропозиції для внутрішнього споживання, експортних поставок і створення страхових запасів на наступний період.

Зокрема, за даними міністерства, внутрішнє споживання кукурудзи в 2015/16 МР складе 7,8 млн т проти 8,8 млн т у минулому маркетинговому році. Таке істотне зниження пов’язане, насамперед, зі скороченням поголів’я худоби, на корм, в якому в основному і використовується зернова. Але також менше кукурудзи буде використано для виготовлення круп, крохмалів та інших харчових продуктів.

Що стосується експорту, то його аграрне відомство прогнозує в обсязі 16,9 млн т при тому, що в 2014/15 МР за кордон поставлено 18,9 млн т. Зниження експортних обсягів пов’язане із скороченням валового збору кукурудзи, тим не менш, відповідно із серпневим звітом USDA, у нас все ж є шанс залишитися в трійці світових лідерів за зовнішньоторговельним поставкам цієї зернової, пише agravery.com.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика