Аграрний бюлетень

Єдине спеціалізоване видання в Запорізькій області

 
 

Україна не може заповнити частину квот на експорт в ЄС

Опубликовать в twitter.com Опубликовать в своем блоге livejournal.com top-photo 2016 > Червень > 07 Агро-новини; , , , .
Постійна адреса.

Станом на 31 травня Україна ще не почала використовувати квоти, виділені на 2016 рік, на безмитні поставки в країни Європейського Союзу молочної продукції, часнику і грибів з початку року.

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Владислава Рутицька, інформує «УкрАгроКонсалт».

За її словами, в квітні були поставлені в ЄС перші пробні партії молочної продукції, вони ще не позначилися на використанні квоти.

Так, українці в цьому році ще можуть скористатися квотою на безмитні поставки продукції з обробленого молока в розмірі 2 тис. тонн, масла (250 тонн), оброблених вершків (300 тонн), виділених за принципом «перший прийшов — перший обслуговується» (квота заповнюється в порядку живої черги — перевагу має той, хто першим подав заявку).

За принципом ліцензування Україні на 2016 рік виділено квоти на молоко, вершки, згущене молоко і йогурти в розмірі 8 тис. тонн з поступовим збільшенням до 10 тис. тонн протягом наступних 5 років; сухе молоко — 1,5 тис. тонн (передбачається збільшення до 5 тис. тонн) і стільки ж — на вершкове масло і молочні пасти (зі збільшенням до 3 тис. тонн).

Рутицька нагадала, що квоти за принципом ліцензування регулюють такі групи товарів, як кукурудза, ячмінь, пшениця, свинина, курятина, яловичина, частина молочної продукції та яйця; по ним потрібно отримувати додатково імпортні ліцензії (сертифікат EUR.1).

За першим принципом виділена квота на безмитні поставки 1,5 тис. тонн баранини, але українські аграрії поки не планують її використовувати, оскільки дуже низький рівень виробництва даного виду м’яса в країні.

Крім того, за принципом ліцензування українці можуть скористатися квотою на поставку 12 тис. тонн яловичини і 40 тис. тонн свинини в ЄС.

Також в цьому році українські аграрії ще не скористалися квотою на поставки часнику (500 тонн), грибів (основної та додаткової квоти по 500 тонн), обробленого крохмалю (1 тис. тонн).

Не використана також з початку року квота на постачання цигарок в ЄС в розмірі 2,5 тис. тонн.

Нагадаємо, Україна з початку поточного року станом на кінець квітня вичерпала виділені на 2016 рік квоти на безмитні поставки в країни Європейського Союзу на оброблені томати, цукор, ячмінну крупу і борошно, а також мед, сік і кукурудзу; пізніше — була вичерпана квота на овес і солод.

Відгуки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© Аграрний бюлетень 2014 Про нас Контакти Яндекс.Метрика